לקראת עבודות בניית הרכבת הקלה: בעלי הדירות מסרבים להורדת מחירי השכירות

חייהם של שוכרי הדירות למגורים בסמוך לרכבת הקלה בתל אביב צפויים להשתנות ללא היכר. רעש, אבק ובעיות תנועה קשות צפויים להפוך לשגרה. אלא שבעלי הדירות מסרבים להוריד את מחירי השכירות באזור

העבודות לבניית הרכבת הקלה בתל אביב צפויות להתחיל בחודש הקרוב, וחייהם של הדיירים באזור הולכים להשתנות. שוכרי הדירות המתגוררים בסמוך לאתרי הבנייה מבקשים פעמים רבות הוזלה בדמי השכירות - אולם בקשתם נתקלת לרוב בסירוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

פחות ממאה מטרים מפרידים מהבית של ישראל רובטניק לרכבת הקלה. בחודש הקרוב הדירה שלו תהפוך לאתר בנייה. קולות החפירה, האבק, והחולדות שיגיעו כתוצאה מהקידוחים נשמעו לו כמו מתכון בטוח לסביבת מגורים לא נעימה.

ישראל ביקש מבעל הבעל הדירה בה הוא מתגורר הנחה משמעותית בעקבות הפגיעה באיכות החיים - אך הוא השיב בשלילה. "הרעש שעכשיו שומעים הוא כלום לעומת מה שיקרה. למרות זאת, בעל הדירה חשב דווקא להעלות את שכר הדירה".

בעלי הדירות לא מקבלים הטבות או פיצויים על בניית הרכבת ולכן הם לא מורידים את המחירים לשוכרים למרות שהפגיעה באיכות החיים שלהם תהיה אדירה. "בהחלט יש מקום להפחתה בדמי השכירות לאותם שוכרים שעשויים להיפגע ולסבול", הסביר אוהד דנוס, יו"ר לשכת שמאי המקרקעין. "ניתן לדרוש החל מאחוזים בודדים ועד 15-20%".

איש לא יודע להבטיח לשוכרים כמה זמן יימשכו העבודות ומתי יחזרו לחיי השגרה. כרגע בעלי הדירות לא מורידים את המחירים, אך כשהם יסתיימו הם ודאי יעלו אותם.

בהכנת הכתבה השתתפו שני פרחי וגלעד לוי.