בדיקה: כמה עולים ביקורי בעלי מקצוע?

ביקורי האינסטלטור, חברת ההובלות וטכנאי מכונת הכביסה התייקרו בעשרות אחוזים בעשור האחרון. בדיקה מעלה כי תעריף שעת ביקור בעל מקצוע זינק ב-37% מאז 2005. ומהם ההסברים שמספקים לכך בעלי המקצוע?

(רויטרס)

ההוצאה על ביקורי טכנאים ובעלי מקצוע עלתה בעשרות אחוזים בעשור האחרון - כך עולה מבדיקת אתר "מידרג" המרכז המלצות גולשים על בעלי מקצוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הממצאים שעולים מהבדיקה משקפים את העלייה ביוקר המחיה בישראל. מחירה הממוצע של שעת ביקור טכנאי עלתה מאז 2005 מ-185 שקלים ל-256 שקלים, המהווים התייקרות של כ-37%. אם בשנת 2009 עלה ביקור ממוצע של אינסטלטור 227 שקלים, ב-2015 עומד מחיר ביקור ממוצע על 275 שקלים, שהם עלייה של 21%.

עלייה דומה נרשמה גם במחיר ביקורי חשמלאים, מדבירים וטכנאי מיזוג אוויר שייקרו את תעריפיהם ביותר מ-20%. כמה מבעלי המקצוע הסבירו כי הסיבה לעליית המחירים היא גידול בהוצאות, ובהן הזינוק במחירי הדלק.

טכנאי מוצרי חשמל סיפר כי "החל מ-2008 הכול התייקר. התחלנו ב-150 שקל לביקור, אחרי זה עלינו ל-170 שקל עד שזה הגיע ל-200 שקל, בהתאם להתייקרות במשק". "כל מרכיבי התמחור של הטכנאי עלו. אני משלם יותר ואם לא אעלה את המחיר לצרכן, אני עלול להפסיד את העסק שבניתי בעשר אצבעות", סיכם.

יש גם תחום בו לא נרשמו עליות מחירים חדות - המנעולנים הם נותני השירות היחידים שכמעט ולא ייקרו את תעריפיהם. מאז 2009 חלה עלייה של אחוז בלבד בתעריפי הביקורים. "שוק המנעולנים מוצף כיום ועל רקע התחרות הקשה בענף, כמעט ואין עליית מחירים ומי שמרוויח מזה הם הצרכנים", הסביר נוחם אוחנה, "מנהל מידרג".