תנובה מודה: יש שונות במשקל הגבינות

החברה משנה את גרסתה הראשונית לתלונה שנפוצה ברשת על כך שמשקל גבינת הקוטג' קטן מזה שמופיע על האריזה. תחילה טענה כי מדובר בתקלה בודדת, בהמשך הודתה כי "גילינו שונות רנדומלית במשקל בקו הייצור"

סרטון שהעלה צרכן פרטי לפייסבוק שבו הציג גביע קוטג' שמשקלו נמוך מזה המופיע על האריזה - גורם לחברת תנובה להתחיל בבדיקה עצמית. בהודעה שפרסמה החברה היום (ראשון) לאחר שהסרטון עורר סערה ברשת, נטען כי מדובר בתקלה נקודתית שתתוקן באופן מיידי. אבל בצהריים כבר השתנתה הגרסה ונראה שה"תקלה" קצת יותר נרחבת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"בעקבות פניית הצרכן אלינו, ביצענו עם צאת השבת בדיקה ראשונית של מוצרים מדגמיים ולא איתרנו תקלה", טענו בחברה. "כפי שהתחייבנו בפניו ובפני הציבור, ערכנו הבוקר בדיקות מקיפות ומעמיקות יותר הן בקו הייצור והן במאות מוצרים במחסני החברה וברשתות השיווק".

למרות הטענה שלא התגלתה כל תקלה הוסיפו בתנובה כי "לצערנו גילינו כי קיימת שונות רנדומלית במשקל בקו המייצר את הקוטג' והגבינה הלבנה באריזות 125 גרם ולצד מוצרים רבים תקינים מצאנו גם מוצרים בתכולה חסרה. התקלה אותרה ומטופלת באופן מיידי". אז הייתה או לא הייתה תקלה?

בעקבות הממצאים הורה מנכ"ל תנובה אריק שור על הקמת ועדת הבדיקה שבראשה יעמוד מומחה - וזאת במטרה לאתר את הגורמים לתקלה לצורך הפקת לקחים. "אנו מודים למר יצחיקאן (הגולש שפרסם את הסרטון) על שהפנה את תשומת לבנו לתקלה ומבקשים להתנצל בפני ציבור הצרכנים".

בחברת תנובה מבקשים להדגיש לאחר הבדיקות כי כל צרכן שבידו מוצר קוטג' או גבינה לבנה באריזת 125 גרם עד תאריך פג תוקף 26/7 מוזמן לפנות למוקד שירות צרכנים בטלפון 1-800-666-244 ולקבל פיצוי.

רק 86 גרם

וזאת התגובה שפרסמה תנובה מוקדם יותר הבוקר: "מהבדיקה הראשונית שעשינו נראה כי מדובר בפגם בודד ולא בבעיה גורפת. הצלבנו את המידע שיש לנו במערכות המיחשוב ובקרת האיכות בנושאי משקל ובחנו האם קיימות תלונות בשירות הצרכנים של תנובה בנושא משקל במהלך החודש האחרון. בנוסף, שקלנו באופן ידני כמה עשרות מוצרים באופן מדגמי ובכולם התקבלה תוצאה זהה של 125 גרם לחבילה המסומנת כ-125. אנחנו נערוך מחר בדיקה נוספת ונפרסם כאן את הממצאים. צר לנו על המוצר הפגום. מדובר באירוע נדיר ואנחנו נפצה כמובן את הצרכן".

המשבר הנוכחי של תנובה החל עם פרסום הסרטון של יצחקיאן בפייסבוק, בו הניח גביע קוטג' שעליו כתוב המשקל 125 גר' על משקל וגילה שבפועל הוא שוקל 86 גר' בלבד. הוא גם הקפיד להוכיח באמצעות מוצרים אחרים שמדובר במשקל מכויל. בהמשך העלה סרטון נוסף כדי להוכיח את טענתו והציג גביעי קוטג' נוספים שמשקלם נמוך מזה שמצוין על האריזה. "ככל שתשתפו, כך אני מאמין שנוכל לשנות את פני הדברים", בפוסט שהגיע לאלפים.

גם אנחנו בחדשות 2 Online ערכנו הבוקר מבחן משלנו. הנחנו על משקל שני גביעי קוטג' מאותו הסוג המדובר על המשקל. התוצאה מחזקת במקרה הזה את הגרסה של תנובה שמדובר בתקלה נקודתית. הגביעים, שהמשקל על האריזה הוא 125 גר', שקלו אחד 125 גר' והשני אפילו יותר מהמובטח - 135 גר'. בהמשך בדקנו גם מוצרים נוספים - מוצרי חלב, חטיפים ועוד, של יצרנים שונים. גם שם המשקלים שעל האריזה התאימו לאלה שהראה המשקל.