מבחן הקוטג' שמסעיר את תנובה

צרכן ישראלי עשה בדיקה פשוטה ותיעד אותה: הוא הניח גביעי קוטג' תנובה על המשקל וחשף כי משקלם האמיתי נמוך בהרבה מזה שנכתב על האריזה. הסרטון התפשט ברשת - ושלח את אנשי תנובה לחדר השקילות. גם אנחנו ביצענו בדיקה משלנו

צרכן אחד הצליח לעורר סערה בצמרת תנובה: אורן יצחקיאן פרסם בסוף השבוע סרטון בפייסבוק שהגיע להמוני גולשים ובו הציג קוטג' של תנובה במשקל נמוך בהרבה מזה שמצויין על האריזה. בתנובה מיהרו הבוקר (ראשון) להבהיר - מדובר בתקלה נקודתית שתיבדק. גם אנחנו העלינו את הקוטג' על המשקל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בסרטון הניח יצחקיאן גביע קוטג' שעליו כתוב המשקל 125 גר' על משקל וגילה שבפועל הוא שוקל 86 גר' בלבד. הוא גם הקפיד להוכיח באמצעות מוצרים אחרים שמדובר במשקל מכויל. בהמשך העלה סרטון נוסף כדי להוכיח את טענתו והציג גביעי קוטג' נוספים שמשקלם נמוך מזה שמצויין על האריזה.

"ככל שתשתפו, כך אני מאמין שנוכל לשנות את פני הדברים ונשפיע בכך שמקרים אלו לא יחזרו על עצמם", כתב יצחקיאן בפוסט.

והשינוי אכן הגיע. "מיד עם צאת השבת בדקנו באופן המהיר ביותר האם חלה תקלה כלשהי והאם קיימים מוצרים נוספים שיש בהם הבדלי משקל", מסרו הבוקר בתנובה. "מהבדיקה הראשונית שעשינו נראה כי מדובר בפגם בודד, ולא בבעיה גורפת".

בחברה ציינו כי בדקו אם היו תלונות דומות בעבר וכי ערכו שקילות רבות למוצר מאותו הסוג. "נערוך מחר בדיקה נוספת, ונפרסם את הממצאים", הבטיחו בתנובה. "צר לנו על המוצר הפגום, מדובר באירוע נדיר ואנחנו נפצה כמובן את הצרכן".

מבחן הקוטג' של חדשות 2

גם אנחנו בחדשות 2 Online ערכנו הבוקר מבחן משלנו. הנחנו על משקל שני גביעי קוטג' מאותו הסוג המדובר על המשקל. התוצאה מחזקת במקרה הזה את הגרסה של תנובה שמדובר בתקלה נקודתית. הגביעים, שהמשקל על האריזה הוא 125 גר', שקלו אחד 125 גר' והשני אפילו יותר מהמובטח - 135 גר'. בהמשך בדקנו גם מוצרים נוספים - מוצרי חלב, חטיפים ועוד, של יצרנים שונים. גם שם המשקלים שעל האריזה התאימו לאלה שהראה המשקל.