רצית מונית פרטית? קבל חברת הסעות

נוסע שמנסה לתפוס מונית בערים שונות בעולם מאבד בדרך כלל זמן רב, אבל בתל אביב העניין הפוך: אם תגיעו לתחנות הרכבת השלום או ההגנה, נהגי המוניות יצודו אתכם ותהפכו לחלק מהתנהלות בעייתית מאוד. צפו בקומבינה של נהגי המוניות בעיר הגדולה

ישראלים רבים מתחילים את היום בנסיעה במוניות, בטח כשמדובר בתל אביב, ועל אחת כמה וכמה כשמדובר בנסיעות מתחנות הרכבת לתוך העיר. נהגי המוניות מזהים את החולשה, יודעים שכולם ממהרים ועושים עלינו קומבינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הנוסעים משלמים על נסיעה במונית פרטית, אבל מקבלים דבר שמזכיר יותר חברת הסעות. עד שהמונית לא מלאה, אף אחד לא זז. נוסע שיעיר על כך לנהג עלול לקבל צרור של תלונות ממנו בחזרה.

נהג מונית אחד שתועד על ידי המצלמה הנסתרת של חדשות 2 הסביר את פשר העמסת כל הנוסעים במכוניתו. "אין לנו הרבה נהגים, זה חופש עכשיו", הוא אמר. הנחמה, לטענתו, היא מחיר הנסיעה: "כל אחד עשיתי לו קצת פחות".

התנהלות נהגי המוניות מזכירה ג'ונגל גם בכל מה שקשור ליחסים ביניהם. חבורה אחת של נהגים השתלטה על תחנת רכבת השלום וחבורה אחרת השתלטה על תחנת רכבת ההגנה. נהג אורח שעוצר שם במטרה להעלות נוסעים עלול להיחשף לאלימות פיזית ומילולית.

"אותם חבר'ה שעומדים שם מדי יום משליטים טרור", אמר אחד הנהגים לחדשות 2. "הם חושבים שהתחנה שייכת להם. לא פעם הם פתחו את הדלת של הלקוח שלי בכוונה כדי להבהיל את הלקוח ואותי. הייתה פעם אחת ששפכו עליי קפה חם. פעם ניגש אלי אחד הנהגים, הצמיד לי מפתח והרגשתי שאני מאוים לפני דקירה".

ממשרד התחבורה נמסר בתגובה: "העלאת נוסעים בו זמנית וגביית תשלום מכל אחד בנפרד, עומדת בניגוד לחוק ולתקנות, ואין לצרף נוסע למונית ללא הסכמת מזמין הנסיעה. התשלום מבוצע על ידי הפעלת מונה וחלוקת הסכום בין הנוסעים. בכל מקרה שבו נהג המונית העלה נוסעים נוספים ללא הסכמת מזמין הנסיעה, יש להגיש תלונה באגף הפיקוח שבמשרד התחבורה והיא תטופל בכל חומרת הדין".