בקרוב: הנחות על תשלומי המים?

במשך למעלה מ-5 שנים לא ניתן לבקש הפחתה של החובות לתאגידי המים, שגובים מחירים גבוהים מהצרכנים. על מנת לתקן את העיוות, הניח ח"כ דוד ביטן (הליכוד) על שולחן הכנסת הצעת חוק המבקשת לאפשר לצרכנים נזקקים בעלי חוב לתעריפי המים, לבקש לשלם פחות: "הגיע הזמן להפגין חמלה כלפי מי שכורע תחת נטל התשלומים"

ניתן יהיה לבקש הוזלה במחירי המים? (shutterstock)

אזרחים רבים כורעים תחת נטל המסים ורבים מהם מגישים בקשות להנחות בתשלומי החשמל או הארנונה - אז מדוע לא ניתן לבקש הנחה על תעריפי המים היקרים? ח"כ דוד ביטן (הליכוד) מבקש לשנות בדיוק את המצב הזה - והניח על שולחן הכנסת הצעת חוק המבקשת לאפשר לצרכנים נזקקים לבקש הנחה בתשלומי המים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

על פי הצעת החוק, שהוגשה בעקבות ביטול ההנחות בתעריפי המים שנכנסו לתוקף עם הקמת תאגידי המים לפני 5 שנים, החלטה על הפחתת חובות לצרכן נזקק תיקבע בוועדה להפחתת חובות שתנוהל ע"י ספק המים ובכפוף לבחינת שר האנרגיה והמים בהתייעצות עם שרי האוצר והרווחה.

הוועדה תפחית חובות לצרכנים המוכרים ע"י שירותי הרווחה ברשות המקומית כנזקקים ולאלה שיוכיחו כי צברו חובות לא בשל צריכת מים בכמויות בלתי סבירות. בנוסף, על הצרכן שמעוניין בהפחתת חוב, לא להחזיק בנכס בעל ערך כלכלי שמימושו יכול לאפשר לפרוע את החוב או את חלקו. שיעור ההפחתה בחוב ייקבע תוך מתן תשומת לב להכנסה החודשית הממוצעת של הצרכן ולמספר הנפשות המתגוררות עמו בנכס.

ח"כ ביטן (חדשות 2)

"מים הוא מצרך בסיסי וחיוני ולא ניתן להפקיר את מי שידו אינה משגת", אומר ח"כ ביטן. "הגיע הזמן שמדינת ישראל תחזור להפגין חמלה כלפי אוכלוסיות שלמות אשר כורעות תחת נטל התשלומים. הגיע הזמן שמשפחות מעוטות יכולת יוכלו לצרוך מים לו הם זקוקים למחייתם".