מחירי הלחם בפיקוח יירדו בכ-5%

שרי הכלכלה והאוצר יחתמו על צו להפחתת מחירי הלחם המפוקח בעקבות ירידת מחירי החיטה בעולם. לאחר ההוזלה, שתיכנס לתוקפה בימים הקרובים, יעלה לחם לבן אחיד פרוס 6.49 שקל - כ-30 אגורות פחות

לחם מפוקח - בפחות כסף (חדשות 2)

לחם מפוקח - בפחות כסף: שר האוצר משה כחלון ושר הכלכלה אריה דרעי צפויים לחתום בימים הקרובים על צו להפחתת מחירי הלחם המפוקח בשיעור של 4.8%.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

ועדת המחירים המשותפת למשרד הכלכלה והאוצר ממליצה לשרים על הפחתת מחירי הלחם בפיקוח, בעקבות ירידה מתמשכת במחירי החיטה בעולם. עקב כך, צפויים דרעי וכחלון לחתום על צו להפחתת מחירי הלחם והחלה שבפיקוח.

מחירי הלחם החדשים (חדשות 2)


עדכון המחיר האחרון שבוצע היה בחודש אפריל 2013, אז ירד המחיר בשיעור של 4.17% - גם אז עקב ירידה במחירי תשומות החיטה בעולם. עם סיום הליך החתימה על הצווים, הצפוי בימים הקרובים, יפורסם מחיר הלחם המפוקח החדש והמחייב.

"ננצל כל הזדמנות להוריד מחירים"

"הורדת מחירי הלחם תאפשר למשפחות רבות בישראל, בעיקר למשפחות נזקקות וקשות יום, לשלם פחות על מצרך יסוד הנצרך בכל בית. ננצל כל הזדמנות להורדת מחירים, בעיקר מחירי מוצרי היסוד ובכך להביא להורדת יוקר המחיה", אמר שר הכלכלה, אריה דרעי."אני שמח שבעקבות ירידה במחירי החיטה בעולם אנו יכולים להקל על כיסם של הצרכנים ולהפחית את מחירי הלחם. ועדת הפיקוח על המחירים תמשיך לבצע את תפקידה, לעקוב אחרי מחירי התשומות בעולם ובהתאם לכך לעדכן את מחירי המוצרים שנמצאים תחת פיקוח", הוסיף שר האוצר כחלון.