להרוויח 3,000 ש"ח משיתוף קישור

תושבת גבעת עדה שביקשה למכור את דירת אמה ביישוב נתקלה בקשיים במציאת קונים פוטנציאלים. רעיון יצירתי במיוחד הוביל לשטף של רוכשים מתעניינים - פוסט בפייסבוק שמבטיח 3,000 שקלים למי שישתף, ובזכותו יגיע הקונה המיוחל

הבית המוצע למכירה (פייסבוק)

פזית קורן מהיישוב גבעת עדה ניסתה בכל הדרכים המקובלות למכור את הבית של אמה ביישוב - אבל הקונים לא באו. יממה אחרי שעלתה על רעיון מקורי, אותו היא מכנה "תיווך חברתי" - הטלפון לא מפסיק לצלצל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"ניסיתי למכור את הבית באתרי מכירות ודרך מתווכים, ולא היו מספיק פניות", אמרה קורן, יועצת כלכלית למשפחות, לחדשות 2 Online. "אני כל היום בפייסבוק, אז החלטתי לפרסם בפייסבוק".

אבל קורן לא הסתפקה בהודעה רגילה עם תמונות. היא גם הבטיחה "פרס" לגולש שהשיתוף שלו יביא את הקונה המיוחל. "הבנתי שאני צריכה לתת מוטיבציה לאנשים שאני לא מכירה לשתף את הפוסט, ולכן הצעתי 3,000 ש"ח", הסבירה. "זה במקום כמה עשרות אלפי שקלים שהייתי משלמת למתווך".

להרוויח משיתוף קישור (פייסבוק)

תוך יממה הפוסט שלה זכה ליותר מ-1,600 שיתופים. "קיבלתי המון טלפונים וכבר הגיעו שלוש משפחות לראות את הבית, ויש עוד בדרך", היא אומרת באושר. מי שפחות מאושרים הם כמה מתווכים שכבר נחשפו לפוסט שלה וכתבו לה תגובות נזעמות על כך שהיא פוגעת בפרנסתם.

אבל קורן עסוקה עכשיו רק בדבר אחד. היא מחכה שהעסקה תיסגר, ושאחד הגולשים יקבל את המתנה הלא כל כך צנועה שלה. "הכנתי טבלה, ומהיום כל מי שיתקשר להתעניין ולראות את הבית, אקח ממנו את המקום שבו ראה את הפרסום ושם החבר ששיתף", היא מציינת. "השיתוף שיוביל לקונה המיוחל יזכה את המשתף חוץ ממקום מובטח שם למעלה, גם במתנה של 3000 ש"ח".