בשל תקלה: מאות חיילים שילמו על כרטיס לרכבת

בשל תקלה בארבע תחנות רכבת, מאות חיילים נאלצו לרכוש כרטיס נסיעה, לאחר שנחסמה האפשרות לרכישת כרטיס עד 09:00 בבוקר. בימי ראשון, אסור לחיילים לנסוע ברכבת בשל העומס בשעות 09:00-06:00, לכן הם באים לפני כן. הרכבת: נחזיר את הכסף

ארכיון (יוסי זילברמן, חדשות 2)

מאות חיילים נאלצו לשלם הבוקר (ראשון) מכיסם על כרטיסי נסיעה ברכבת, זאת בשל תקלה טכנית במספר תחנות בצפון הארץ - כך נודע לחדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי המדיניות בשנתיים וחצי האחרונות, חיילים לא מקבלים כרטיסי נסיעה תוך הצגת חוגר בימי ראשון בין השעות 06:00 ל-09:00 בבוקר, זאת בשל העומס הרב בקרונות. במקום זאת, הם נוסעים באוטובוסים דרך כביש 6.

חיילים רבים שחוששים לאחר ומעדיפים שלא לנסוע באוטובוסים מגיעים לתחנת הרכבת ב-05:00 לפנות בוקר ועולים על רכבת שיוצאת לפני 06:00 בבוקר. עם זאת, במספר תחנות בצפון הארץ, המערכת לא אפשרה הבוקר להוציא כרטיסים לחיילים. התוצאה: מאות חיילים שילמו על הכרטיסים בכספם.

אחת החיילות, שהייתה צריכה להגיע מתחנת נהריה לתחנת הוד השרון, נאלצה לשלם 56 שקלים. היא ועוד רבים ניסו להעביר את החוגר במכונות - ללא הצלחה. "לא משנה כמה ניסינו לדבר עם עובדי התחנה זה לא עזר, הרי לא באנו לעלות על רכבת של 06:00 והלאה אלא לפני", היא כתבה בפוסט שהעלתה לעמוד "חיילים מצייצים", המנהל מאבק בתופעת הקנסות והיחס לחיילי צה"ל ברכבת.

"פספסנו את הרכבת ונאלצנו לשלם כל אחד סכום כסף אחר מהכיס שלו", היא ציינה. "יש כאלה שהיה להם את הכסף הזה אבל היו כאלה שאין להם - והם לא אשמים".

מרכבת ישראל נמסר בתגובה: "מדובר בתקלה נקודתית, שאירעה בארבע תחנות רכבת בצפון הארץ (נהריה,עכו, מוצקין וחיפה חוף הכרמל). באותן השעות, פעלו הקופות בתחנות וסיפקו שירות לחיילים. רכבת ישראל תשיב את כספם של החיילים שרכשו כרטיס נסיעה לרכבות שיצאו לפני השעה 06:00, החיילים מתבקשים לשלוח לשירות הלקוחות של הרכבת את צילום הכרטיס משני צדדיו, בצירוף צילום של תעודת החוגר. לכל שאלה ניתן לפנות למוקד שירות הלקוחות בטלפון 5770*".

באוקטובר האחרון הוגברה האכיפה על נסיעת חיילים הנוסעים ברכבת ללא כרטיס, באמצעות גביית תשלום דמי נסיעה ותוספת לרכישת כרטיס ברכבת. עם זאת, בעקבות שורת מקרים קבע לאחרונה שר התחבורה ישראל כץ כי לא ייגבו קנסות מחיילים.

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של מתן חצרוני