אמו של ח"כ כבל הסתבכה עם אקיוטק

רשימת הישראלים שהסתבכה בדרישות תשלום שנויות במחלוקת התארכה וכעת היא כוללת גם את אמו של חבר הכנסת איתן כבל, שבמקרה מכין הצעת חוק נגד חיובים שמקורם בתוכן סלולרי כמו שאקיוטק מספקת. כבל טוען שדרישות התשלום מופרכות, ורק יעודדו אותו להמשיך בחקיקה. מאקיוטק נמסר: כבל לא מכבד את שלטון החוק

כבל ודרישות התשלום של הוריו (פייסבוק)

חברת אקיוטק שלחה דרישות תשלום לעשרות אלפי ישראלים, בטענה שאלו נרשמו לשירותי תוכן שהיא מספקת - ועוררה סערה בטענה כי דרישות התשלום מופרכות והן מגיעות על שירות שלא ניתן מעולם. אל עשרות אלפי הישראלים הצטרפה גם אמו של ח"כ איתן כבל (העבודה) שמקדם חוק בכנסת - נגד אקיוטק. בחברה לא נבהלים וטוענים כי אם כבל לא ישלם - הוריו יתמודדו עם ההוצאה לפועל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"שושנה כבל היא אישה מדהימה", כתב כבל בעמוד הפייסבוק שלו, אליו צורפה תמונה של דרישות התשלום. "יש לה אינספור מעלות, אבל מה לעשות שחיית אינטרנט וסלולר היא לא. איכשהו, זה לא מנע מאקיוטק לשלוח לה מכתב ארוך ומאיים מעו״ד, שדורש תשלום עבור שירותי תוכן שהיא כלל לא ידעה שקיימים. בנוסף לתביעה שאנו שוקלים להגיש, אני מתכוון להמשיך ולקדם את הצעת החוק בכל הכוח, וללמד אותם לקח שלא ישכחו: עם שושנה כבל לא מתעסקים!".

"אני מתעסק עם העניין של אקיוטק כבר הרבה זמן, כולל חוק שהכנתי לקריאה שנייה שנועד להסדיר את כל הנושא אחת ולתמיד", סיפר ח"כ כבל לחדשות 2 online. "בלי שום קשר, לפני זמן לא רב אימא שלי קיבלה שני מכתבים עם דרישות תשלום. שני המכתבים יצאו על שני מספרי טלפון שונים, שבשניהם התחילו את ביצוע העסקה לשיטתם בדיוק באותו יום והפסיקו בדיוק באותו יום".

"אבא שלי לא משתמש בסלולרי בכלל לדברים כאלה, והטלפון השני שזה הטלפון של אחי זה בכלל לא המספר שלו. הם סתם הדביקו מספר לא שלו ושלחו את זה על שם אימא שלי. שני ההורים שלי בני למעלה מ-70, התקשרתי למשרד עורכי הדין, ענה מישהו ששמע את השם שלי, ומאז לא חזר אלי. הסיפור שלי הוא כמו אצל כולם: הם כותבים שאישרתי הרשמה באינטרנט, לא היה ולא נברא, לא הציגו לי שום הוכחה לזה".

אקיוטק: "כבל מנסה להתחמק מתשלום באמצעות חקיקה"

בעניין החוק שהוא מגיש, אומר ח"כ כבל כי יש לו שיתוף פעולה עם הממשלה שמבקשת גם להגביל את הפעילות הזאת, והוא מדגיש: "זה לא הכסף, אני לא מתכוון לוותר. אני הרי עוסק בעניין שנתיים, הרבה לפני הבקשה לתשלום הזאת. אני רוצה להסדיר את כל העניין, רטרואקטיבית, בחקיקה".

ממשרד עורכי הדין של מרדכי כהן ניסן, שחתום על הבקשה לתשלום, סירבו להגיב והפנו לחברת אקיוטק.

מנכ"ל אקיוטק בן אופק מסר בתגובה: "התחמקותו של ח״כ כבל מתשלום חובות משפחתו לאקיוטק באמצעות קידום חקיקה נגד החברה אינה מכבדת את שלטון החוק. הציבור מאס מזמן בשחיתות מסוג זה. יפה יעשה הח״כ הנכבד אם ישלם וייתן דוגמה אישית לציבור החייבים, אחרת יאלץ להתמודד עם לשכת ההוצאה לפועל. החברה לא תקבל שום איום או סחיטה מצד הח״כ ולא תיסוג מדרישתה לתשלום החוב".