הקרב על החלב: שופרסל משיקה מוצרים חדשים

שוק החלב צפוי לעבור מהפכה בחודשים הקרובים: רשת שופרסל השיקה את מותגי החלב החדשים שלה, שיהיו זולים באופן משמעותי אפילו מהמחיר המפוקח. המחירים, שלדברי הרשת לא פוגעים ברווחיותה, מציבים סימן שאלה סביב המחיר שאותו משלמים הצרכנים כיום

סערה בכוס חלב: רשת שופרסל השיקה היום (ראשון) את מותג מוצרי החלב החדש שלה, שצפוי להציב אתגר של ממש למחלבות הגדולות בשוק: תנובה, שטראוס וטרה. לדברי הרשת, המותג יהיה זול בכ-16% גם ממחירי המוצרים שבפיקוח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"משפחה ישראלית ממוצעת מוציאה כ-290 שקלים על מוצרי חלב בחודש", אמר סמנכ"ל הסחר והשיווק של שופרסל, אורי קילשטיין, ומתח ביקורת על מחירי מוצרי החלב בישראל. "כשמסתכלים על ישראל בהשוואה למדינות ה- OECD, רואים שבעולם המשקאות ובעולם החלב אנחנו יקרים יותר ב-40%-50% מהמחירים שם".

בשלב הראשון תשיק הרשת חלב, שוקו ושמנת מתוקה שמיוצרים על ידי מחלבות רמת הגולן, וגבינה צהובה מיובאת. מחירו של חלב 3% יעלה 5.3 שקלים לעומת מחיר מפוקח של 5.9 שקלים, ומחירו של חלב 1% יהיה 5.4 שקלים, לעומת 6.3 שקלים במחיר המפוקח - הוזלה של 10-14%.

המוצרים החדשים (חדשות 2)

גם הגבינה הצהובה שתימכר במעדניות הרשת תהיה זולה יותר, ותעלה 37.9 שקלים לעומת 45.4 שקלים, הוזלה של 16% מהמחיר המפוקח. 

המחירים שקבעה שופרסל, שלדבריה עדיין רווחיים עבורה, מעמידים סימן שאלה סביב מחירם של מוצרי החלב המפוקחים. "אם המחלבות הגדולות ציפו להשקה מצומצמת, הן טעו", הבהיר מנכ"ל הרשת איציק אברכהן, והבטיח כי שופרסל תשיק בקרוב גם שוקו, יוגורטים וגבינות נוספות.