סופר "קופיקס": הכל בחמישה שקלים

לאחר המהפכה בתחום הקפה, פונה היזם ומייסד הרשת אבי כץ גם לשוק מוצרי המזון. "בזמן שכולם מדברים, אנחנו פועלים", הדגיש כץ, שציין כי בסניפי רשת הסופרמרקטים שייפתחו כבר באפריל יוצעו מאות מוצרים במחיר אחיד של חמישה שקלים. השר בנט בירך על היוזמה: "בשורה גדולה לצרכן הישראלי"

אבי כץ יצליח איפה שמשרד האוצר נכשל? היזם והבעלים של רשת "קופיקס", שטלטלה את שוק הקפה, הכריז על הקמת רשת סופרמרקטים בשם "סופר קופיקס" - בה יוצעו מוצרי יסוד במחיר אחיד של חמישה שקלים בלבד. כץ הצהיר כי הרשת תחולל "מהפכה ביוקר המחייה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אנחנו מרגישים שהקרקע בשלה למהפכה שתהפוך את הקיטורים לכח קנייה", הוסיף כץ, שציין כי הסניף הראשון ייפתח בחודש אפריל הקרוב. "לנגד עיניי עומדת בראש ובראשונה המלחמה ביוקר המחייה - בזמן שכולם מדברים, אנחנו פועלים". בשלב הראשון מתכוונת הרשת לפתוח כ-20 סניפים במרכזי ערים ובשכונות גדולות בכל הארץ, מתוך כוונה להתרחב בהמשך.

טרם נקבעו סופית מקומות הסניפים, שצפויים להשתרע של שטח של כ-150-400 מטרים רבועים. גיל אונגר, מנכ"ל הריבוע הכחול לשעבר ומבעלי קופיקס, הוסיף: "אנו קוראים ליצרנים וספקים להצטרף אלינו למהפכה, ולהתאים את מוצריהם למחיר שפוי".

סניף "קופיקס" בירושלים (חדשות 2, יוסי זילברמן)

"חווית הקנייה ברשת 'סופר קופיקס' תהיה נעימה ונוחה , בדיוק כמו חווית הקנייה ברשת 'קופיקס', כולל בית קפה במתכונת הרגילה של קופיקס בכניסה לחנות", הדגישו ברשת, וציינו כי מגוון המוצרים שיוצע בחנות - 600 המוצרים המובילים בצריכה הביתית בארץ - "יוצעו במחירים אטרקטיביים ללא פערי תיווך".

שר הכלכלה נפתלי בנט בירך על המהלך: "מחירים מורידים במעשים ולא בדיבורים ובקופיקס מיישמים את זה. הרשת החדשה של קופיקס היא בשורה גדולה לצרכן הישראלי ואנו נסייע לרשת בסילוק מכשולים בירוקרטים ובפילוס הדרך מול כל חסם ממשלתי, הצלחתם תהיה הצלחה של כולנו". בנט הוסיף כי משרדו "ינקוט באותה הדרך ויסייע לכל יזם שיאפשר למשפחה הישראלית חיסכון אמיתי ומשמעותי".

"קופיקס" הקימה את סניפה הראשון בספטמבר 2013, וכיום מונה הרשת 40 סניפים. עד סוף שנת 2014 צפויים לקום 50 סניפים. ברשת מעריכים כי הקמת הרשת "השאירה בכיסי הצרכנים לפחות מאה מיליון שקלים בשנה".