איך אמן מצליח הופך לאימפריה עסקית?

ויקטוריה בקהאם, נערת "הספייס גירל" ואישתו של כדורגלן העבר, נבחרה ליזמת המצליחה ביותר בממלכה הבריטית. היא אמנם הצליחה למנף את הפרסום להצלחה כלכלית, אולם בישראל עדיין מתקשים להצליח עם מותגים המבוססים על ידוענים

ויקטוריה בקהאם, זמרת להקת "ספייס גירלס" לשעבר, ואשתו של כדורגלן העבר דיויד בקהאם נבחרה על ידי מגזין כלכלי בריטי ליזמת המצליחה ביותר בממלכה. הונה של בקהאם מוערך בכ-290 מיליון לירה סטרלינג.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עיקר ההכנסה של בקהאם מגיע ממותג האופנה שלה. אך ויקטוריה אינה היחידה בעולם שמשתמשת בפרסום שלה על מנת לקדם מותג: גם הזמרות ביונסה וג'ניפר לופז הוציא קו הלבשה וקו בשמים וקוסמטיקה על שמן, והדוגמנית טיירה בנקס הקימה חברת הפקות על שמה שמפיקה את התכנית המצליחה "הטופ מודל הבאה".

אך מה שעובד בחו"ל לא בהכרח עובד בארץ: כוכבים גדולים, כגון אייל גולן שהשיק בושם ושרית חדד ששיווקה בובה לא זכו להצלחה גדולה, והמוצרים ירדו מהמדפים במהרה. אולם דווקא במקרים של ידוענים פחות מפורסמים, היו דווקא מקרי הצלחה של שיווק מוצר בו "הסלב" הוא "המותג".

"מיכל הקטנה", למשל, היא כבר מזמן לא רק כוכבת ילדים אלא מותג מצליח המכניס יותר משני מיליון שקלים בשנה. תחת שמה משווק קו בגדים, ספרים, ואפילו בושם. השחקנית דורית בר אור התגלתה גם כאשת עסקים מצליחה עם קו אופנה שמוכר בארץ וגם בחו"ל, ומי שככל הנראה ידעה להצליח יותר מכולן היא פנינה רוזנבלום, הדוגמנית והזמרת שהפכה את הפרסום שלה להצלחה כלכלית - הרבה לפני ויקטוריה בקהאם.