למרות ההבטחות: הכניסה לחרמון תוזל רק ב-5 שקלים

על אף ששרי השיכון והאוצר הבטיחו כי הכניסה לחרמון תוזל ב-30% לפחות, הסכם המתגבש בימים אלה בין המדינה למושב נווה אטי"ב מראה אחרת. על פי ההסכם, מחירי כרטיסי הכניסה לאתר יופחתו בכ-10% בלבד - הוזלה של 5 שקלים לכרטיס לעומת החורף הקודם

כרטיסים יוזלו ב-5 שקלים (גיא ורון, חדשות 2)

אחרי שנים של ניסיונות להוזיל את המחירים באתר החרמון, והרבה הבטחות של פוליטיקאים, הושג הסכם סופי בין המדינה למושב נווה אטי"ב, שמפעיל את האתר, ולפיו מחירי הכניסה יוזלו ב-10% כבר מהחורף הקרוב -  הוזלה הרחוקה מההצהרותיהם של שר האוצר ושר השיכון על הוזלה של 30%.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על לפי המחירון החדש, כניסה למבוגר תעלה 44 שקלים לעומת 49 בשנה שעברה והתשלום לילדים ירד ל-38 שקלים לעומת 42 שקלים עד כה. בנוסף, אתר החרמון יחל לשלם תמלוגים של 2.5% מכלל ההכנסות שלו למדינה בכל שנה. בתמורה, יוחכר האתר למושב נווה אטי"ב ל-49 שנים נוספות.

אין בהסכם התייחסות למחירי העלייה ברכבל, שגם לגביהם הצהירו הפוליטיקאים כי ידאגו להוזלתם. חברי המושב צפויים לאשר את ההסכם השבוע, על אף שהם, לטענתם, אינם מרוצים ממנו. החברים טוענים שמדובר בפועל בהוזלה של 15%, כיוון שלא העלו מחירים מספר שנים בהשוואה למדד.

מנהל רשות מקרקעי ישראל: "הנחה ראויה"

בנוסף ציינו במושב כי החלק של המדינה מההכנסות עשוי להוביל להפסדים, מאחר והמדינה תיקח חלק רק מההכנסות, מבלי להתחשב בהוצאות התפעול הגבוהות של המקום. בשנה האחרונה לדוגמה, בה היו מעט ימי שלג, ועל כן כמעט לא היו ימי גלישה, האתר סיים את השנה בגירעון של כ-2.8 מיליון שקלים.

ההפסד לאתר בעקבות החורף השחון השפיע רבות על גיבוש ההסכם. ולמרות זאת, במושב מתכוונים לאשר את ההסכם כיוון שלדבריהם הם מעוניינים להגיע להסדר ארוך טווח ולסיים את הסאגה המתמשכת ולהפסיק את הצהרות הפוליטיקאים בנושא.

מנהל רשות מקרקעי ישראל, בנצי ליברמן, אמר בתגובה: "אני רואה בקרקע משאב לפתרון משבר הדיור וקידום רווחת אזרחי ישראל ולא אמצעי להכנסת כסף. הסכם החרמון מבטיח הנחה ראויה במחיר הכניסה לאתר ובה בעת גביית תמלוגים ראויים לטובת האזרחים".