לא רק ערד: חשש מגל פיטורים בדרום

אחרי ההודעה על סגירתו של "מגבות ערד" והפסקת העסקתם של כ-200 עובדים, נודע לחדשות 2 כי מפעל "חרסה" שבבאר שבע נקלע לקשיים כלכליים וחרב הפיטורים מרחפת כעת מעל ראשיהם של יותר מ-100 עובדים

חשש מגל פיטורים. ארכיון (חדשות 2)

אחרי היוודע דבר סגירתו של מפעל "מגבות ערד" ופיטוריהם  של כ-200 עובדים, נראה כי זו רק תחילתו של גל פיטורים בדרום: לחדשות 2 נודע כי גם מפעל "חרסה" הוותיק שבבאר שבע, המייצר כיורים ואסלות, נמצא בסכנת סגירה וחרב הפיטורים מרחפת מעל ראשיהם של 140 עובדיו. כך פורסם הערב (שני) במהדורה המרכזית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"מחודש ינואר ועד ספטמבר המפעל לא הרוויח", אמר הבעלים לחדשות 2 והוסיף כי הוא שוקל את העברת פס הייצור לטורקיה.

השבוע התקבלה ההחלטה: כמעט 40 שנים אחרי שהוקם מפעל "מגבות ערד" על ידי משקיע ציוני נלהב מאמריקה והפך לאחד ממקורות התעסוקה הגדולים של העיר הדרומית - גם הוא קורס ואיתו מפעל נוסף - פלקסטרוניקס, ששולח הביתה 23 מתוך 40 עובדים.  יותר מ-200 עובדים ב"מגבות ערד" - מספר עצום ביחס לעיר קטנה שכזו - יילכו הביתה.

בזה אחר זה נכנסו היום העובדים אל מנהלת משאבי האנוש במפעל כדי לקבל את מכתבי הפיטורין. "זה הבית שלי", אמרה פאני אדרי, ממפוטרי המפעל. בת אל כץ, ממפוטרי "פלקסטורניקס", הוסיפה בייאוש: "אין איפה לעבוד בערד. אנחנו חותמים אבטלה כל שנה כי כל שנה מפעל אחר נסגר".

"בלי שום הסבר, בלי כלום, מחלקים לנו מכתבים", הדגישה עובדת אחרת. "לא הסבירו לנו שום דבר. אני בת 49. מה אני צריכה עכשיו לעשות? לאן אני אלך? מישהו יכול לענות לי על השאלות האלה?".