"נצא לרחובות בעקבות מחירי הרכב"

אחרי מחאת המילקי, הציבור הישראלי רוקם מחאה חדשה - הפעם נמצאים על הכוונת מחירי הרכב הגבוהים בישראל. מי שהקים את עמוד המחאה בפייסבוק, וסחף אחריו תוך ימים בודדים אלפי גולשים, קורא לישראלים להפסיק לקנות רכבים. "כרגע לכאורה הכל בסדר, האזרח ממשיך לקנות רכבים ולשלם מסים, ואין לחץ על השר התחבורה", אמר

עמוד המחאה החדש (פייסבוק)

מחאה חדשה סוחפת עוד ועוד מאזרחי ישראל - והפעם סביב מחירי המכוניות שוברי השיאים. קבוצה חדשה בפייסבוק תחת השם "גם לי שר התחבורה חייב כסף", קוראת להוריד באופן מידי את מחירי הרכבים בארץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הכל התחיל מתוך מצוקה אישית שלי", סיפר לחדשות 2 Online יואב גוטרייך, בן 36 מתל אביב, שעומד מאחורי המחאה החדשה. "מה שקורה הוא מטורף לגמרי, יש כבר 3,700 לייקים לדף שפתחתי לפני פחות מארבעה ימים, ויש המון תגובות של אנשים. לא האמנתי שלשם זה יגיע".

"אנו מתכננים לצאת לרחובות ולקרוא לאנשים להפסיק לקנות רכבים", הבטיח גוטרייך. "המצב כרגע הוא שלכאורה הכל בסדר, האזרח ממשיך לקנות רכבים ולשלם מסים, יבואני הרכב נהנים ואין לחץ על השר התחבורה. אני מאמין שאנחנו יכולים לעזור".

"עם כל הכבוד למילקי - זה סיפור אחר לגמרי"

בקבוצה תהו גולשים רבים על הפרשי הענק במחירי הרכבים בין ישראל למדינות אחרות. בין היתר הם הציגו את מחירו של רכב חדש מחברת יונדאי שעולה בישראל 97,800 שקלים. בברלין לעומת זאת, אותו הרכב נמכר בהפרש של יותר מ-20 אלף שקלים, ועולה 14,990 אירו בלבד - קצת יותר מ-70 אלף שקלים.

עם כל הכבוד למילקי, זה סיפור אחר לגמרי", כתב יואב, אחד מחברי הקבוצה בעמוד המחאה. "גם ביצרנים אחרים, הפערים אדירים ועומדים על עשרות אלפי שקלים לכל רכב. זה לא שקוריאה שמייצרת את הרכב יותר קרובה לגרמניה מאשר לתל אביב".

כפי שניתן להבין משם הקבוצה, אלפי הגולשים שהצטרפו למחאה מפנים אצבע מאשימה כלפיי שר התחבורה ישראל כץ. "כבוד השר, מה שהחל כזעקה של איש אחד הופכת במהרה לזעקת ההמונים", נכתב בעמוד הפייסבוק. "עד שלא ישתנה דבר אתה חייב לי ולאזרחי מדינת ישראל כסף, כי עם דיבורים לא הולכים בישראל למכולת".

מלשכתו של שר התחבורה נמסר בתגובה: "השר כץ מקדם בימים אלו את חוק שירותי רכב שיפתח את השוק לתחרות. מדובר בשר הראשון שנאבק מול יבואני הרכב במטרה להוזיל את מחירי המכוניות, ולא רק - כשהחוק יעבור בכנסת הוא צפוי להוזיל גם את מחירי החלפים והטיפולים במוסכים. החוק אושר כבר בקריאה ראשונה ועבר לוועדת הכלכלה שם הוא תקוע לצערנו כבר שנה וחצי. ברגע שהחוק ייכנס לתוקפו המחירים ירדו".

מוועדת הכלכלה נמסר בתגובה כי "הוועדה משקיעה שעות רבות בקידום ההצעה. מוטב היה לו שר התחבורה היה קורא את הפרוטוקולים מהדיונים הרבים, ומגלה כי הבקשות לדחיית דיונים מגיעות דווקא ממשרדו".