מי מהפוליטיקאים מגהץ ומי שכח איך נראה אשראי?

נשיא ארה"ב בסך הכל ביקש לאכול במסעדה ולחייב את כרטיס האשראי שלו, אלא שהכרטיס לא כובד כי כשממעטים להשתמש בו יש חשש להונאה. בעקבות התקרית המביכה בדקנו מי מהמנהיגים שלנו מגהץ באופן קבוע ומי נוהג להשתמש במזומן

זה בטח קרה בעבר גם לכם - בסיומה של קנייה או בילוי מוציאים את כרטיס האשראי מהארנק על מנת לשלם, אלא שאז קורה דבר מאוד לא נעים - האשראי נדחה. ממש כמו שקרה לאחרונה לנשיא ארצות הברית ברק אובמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני לא משתמש בו מספיק אז חשבו שמדובר בהונאה", הסביר הנשיא לאחר שניסה לשלם על ארוחה במסעדה והכרטיס נדחה. "מזל שלמישל היה את שלה. ניסיתי להסביר למלצרית שאני משלם את כל החשבונות".

ואכן זהו לא סוד שאתה מכהן במשרה פוליטית בכירה, כרטיס האשראי הוא הדאגה האחרונה. אבל מה קורה אצל הפוליטיקאים הישראלים? האם גם הם נאלצים להתמודד עם כרטיסי אשראי שנדחים מחוסר שימוש?

משתמש באשראי לעיתים רחוקות, הנשיא ריבלין (חדשות 2)

במספר סיטואציות בהן תועד ראש הממשלה כשהוא נאלץ לשלם עבור שירות כלשהו, בחר בנימין נתניהו להשתמש במזומן. כששאלנו האם הוא מחזיק גם בכרטיסי אשראי, סירבו דובריו להגיב. גם אנשיהם של שר החוץ אביגדור ליברמן, שר האוצר יאיר לפיד ושרת המשפטים ציפי לבני, לא רצו להגיב לשאלת האשראי.

לעומתם נשיא המדינה דווקא חשף כי אינו משתמש לעיתים תכופות בכרטיס האשראי, אך סיפר כי רכישתו האחרונה הייתה שער כדורגל לנכדיו. שר הכלכלה נפתלי בנט מסר כי הוא משתמש בכרטיס אשראי לפחות פעמיים או שלוש בשבוע, ואילו יו"ר האופוזציה יצחק הרצוג שיתף כי הוא משתמש בכרטיס האשראי הפרטי שלו מדי יום.