קונים מכונית? בישראל תצטרכו לשלם הרבה יותר

מחאת הקוטג' ואחריה מחאת המילקי התמקדו במחירים הגבוהים של מוצרי צריכה בסיסיים בישראל. אבל כשמדובר במוצר כמו מכונית פרטית, ההפרשים במחירים כפי שהובאו על ידי מחירון לוי יצחק בין ישראל לאלו הנהוגים בעולם מגיעים למאות אחוזים, שמתבטאים בעשרות אלפי שקלים

הצרכן הישראלי מתחשבן על כל שקל, מה שהוביל ל"מחאת המיליקי" ולפניה גם ל"מחאת הקוטג'". אך כשזה נוגע למוצרים יקרים הרבה יותר, כמו מכונית פרטית, ההפרש הוא הרבה יותר גדול. לפי מחירון לוי יצחק קניית מכונית בארץ תעלה עד עשרות אלפי שקלים יותר מאשר קניית מכונית בעולם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

קניית מכונית נחשבת להוצאה מאוד משמעותית עבור משק בית בישראל. הפרשי המחירים מגיעים לעשרות אחוזים והקונה הישראלי נאלץ להתמודד עם מחירן הגבוה יחסית של המכוניות.

ישראל והעולם: כמה תשלמו על טויוטה קורולה

הסיבה לפערים האדירים היא המיסוי הגבוה הקיים בישראל. המיסוי הייחודי על קניית רכבים לצד מע"מ של 18% יוצרים מצב בו המס על רכישת מכונית בארץ עומד על לא פחות מכ-70%.

הפרשי המחירים למכונית יונדאי

אמנם אי אפשר להקל ראש בפער של עשרות שקלים בקניות בסופר, אך כשזה נוגע למכוניות הפער לעתים מגיע לעשרות אלפי שקלים. לצד התחבורה הציבורית שלא מספקת מענה, נוצר כשל שוק שלם שמכביד מאוד על הכיס של הצרכן הישראלי.