בדיקה: המוצרים ששווה להישאר בשבילם ישראלים

מחיר סל המוצרים הזול בברלין העלה מחדש לסדר היום את סוגיית יוקר המחיה בארץ. אמנם כושר ההשתכרות של תושבי בירות אירופה גדול יותר מכושר השתכרותם של הישראלים, אך יש מוצרים שבשבילם שווה להישאר פה. בדיקת חדשות 2 Online מגלה אילו מוצרים זולים יותר בארץ בהשוואה לעולם

זולים בירקות ובפירות (AP)

סוגיית יוקר המחיה בישראל חזרה בימים האחרונים לכותרות בחסות המחיר הזול של מעדן החלב הגרמני. גם שר האוצר, יאיר לפיד, לא נשאר אדיש לסוגיה והתייחס הבוקר (שלישי) למחירי סל הקניות הגבוהים. בדיקת חדשות 2 Online מביאה את המוצרים שבגינם שווה להישאר ישראלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אחד המצרכים הבסיסיים שהמחיר שלו בארץ הוא זול יותר בהשוואה ליתר מדינות העולם המערבי הוא הפירות והירקות. קילו עגבניות עולה בארץ בממוצע 4.90 שקלים. לשם השוואה בלונדון קילוגרם עגבניות עולה כ-11.80 שקלים. מחירו של קילו תפוחי עץ בארץ עומד בממוצע על 7.90 שקלים בעוד שבבירת אנגליה מחיר קילו תפוחים נע בין 11.40 שקלים לקילו תפוחי עץ רגילים ועד כ-20 שקלים לקילו של תפוחים מסוג "פינק ליידי".

בברצלונה לשם השוואה מחירו של קילו תפוחים עומד על כשישה שקלים בממוצע. קילו עגבניות יעלה בממוצע לצרכן הדני כ-12 שקלים, יותר מפי שניים ממחיר העגבניות בארץ.

מדברים בסלולר בזול (חדשות 2)


התחום בו ישראל זולה משמעותית מיתר מדינות העולם המערבי הוא שוק הסלולר. תודות למהפכה של שר התקשורת לשעבר, משה כחלון, חבילת סלולר ללא הגבלה בארץ עולה בין 50 ל-80 שקלים. מסלול סלולר בלתי מוגבל עם חבילת גלישה בנפח של עד 500 מגה בייט תעלה למשתמש הגרמני כ-135 שקלים. באוסטריה מציעות חברות הסלולר חבילות של עד 3,000 דקות שיחה, 1,000 סמסים וגלישה בנפח של עד ארבעה ג'יגה בייטס במחיר של 124 שקלים. באנגליה חבילת סלולר בלתי מוגבלת תעלה לצרכן בממוצע כ-100 שקלים.

תחבורה ציבורית יקרה. לונדון (רויטרס)


למרות שאין מקום להשוואה בין איכות התחבורה הציבורית בארץ לעומת בירות אירופה, בכל הקשור למחיר לפחות משתלם לגור בישראל. מחיר נסיעה עירונית באוטובוס עולה בארץ 6.90 שקלים. בבריסל בירת בלגיה נסיעה באוטובוס עולה 11.5 שקלים. סטודנטים לעומת זאת נוסעים בבריסל בתחבורה הציבורית בחינם. נסיעת אוטובוס תעלה לתושב לונדון 8.5 שקלים ואילו נסיעה ברכבת התחתית תעלה לו קצת פחות מ-13 שקלים. בברלין נוסעי האוטובוסים משלמים כ-12 שקלים לנסיעה חד פעמית.מוצר שמחירו בארץ הוא זול מאוד בהשוואה ליתר מדינות העולם המערבי הוא הסיגריות. למרות שהסיגריות מזיקות מאוד ומבחינה בריאותית בהחלט לא מומלץ לעשן, מבחינה כלכלית משתלם לקנות בארץ סיגריות. חפיסת מרלברו עולה בארץ בין 29 ל-31 שקלים. בנורווגיה חפיסה של 20 סיגריות של מרלבורו עולה 53 שקלים. באוסטרליה מחירי הסיגריות מאמירות עד ל-59 שקלים לחפיסה. בהולנד, שוויץ, איטליה וגרמניה לעומת זאת מחירי הסיגריות זולים יותר מאשר המחירים בארץ.