בואו לבדוק: כמה שווה דירה ביישוב שלכם?

משרד הבינוי והשיכון פרסם היום נתונים חדשים אודות מחירי הדירות החדשות ודירות יד שנייה ביישובים השונים ברחבי הארץ בשנתיים האחרונות. מהנתונים עולה כי חלה עלייה במחירי הדירות החדשות, זאת לעומת יציבות יחסית במחירי דירות יד שנייה. ובאילו יישובים הכי יקר או זול לרכוש דירה? הרשימה המלאה

בדקו: איפה הכי יקר או הכי זול לרכוש דירה (חדשות 2)

כמה שווה הדירה שלכם? משרד הבינוי והשיכון מפרסם היום (רביעי) נתונים חדשים אודות מחירי הדירות החדשות ודירות יד שנייה בשנתיים האחרונות. מהנתונים עולה כי ישנה יציבות במחירי דירות יד שנייה ברבעון השני של השנה לעומת הרבעון הקודם, אך עם זאת - נרשמה עלייה במחירי הדירות החדשות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מהנתונים עולה כי המחיר הממוצע לדירות יד-שנייה עמד ברבעון השני של 1.184 מיליון שקל, זאת בדומה לרבעון המקביל אשתקד. המחיר הממוצע של דירות 3 חדרים עלה ב-1.5% ל-841 אלף שקלים, דירות 4 חדרים התייקרו ב-2% ל-1.242 מיליון שקל ואילו דירות 5 חדרים הוזלו ב-1% ל-1.733 מיליון שקלים.

מחירן של הדירות החדשות עלה ב-2.5% ל-1.6 מיליון שקל בממוצע כלל-ארצי. המחיר הממוצע של דירת 4 חדרים חדשה עלה ברבעון השני ב-16% ל-1.476 מיליון שקל, בעיקר בגלל עלייה בהיקף העסקאות בתל אביב ובירושלים, שם הדירות יקרות יותר. מחיר דירות 5 חדרים עלה ב-8% ל-1.8 מיליון שקלים.

להורדת הקובץ המלא של מחירי הדירות - חלוקה על פי יישובים

איפה הדירות הכי זולות - והכי יקרות?

במשרד פרסמו טבלה מעודכנת בה מופיעים מחירי הדירות בחלוקה על פי יישובים. מהנתונים עולה כי מחירה הממוצע של דירה - בין אם מדובר בדירה חדשה או יד-שנייה הוא היקר ביותר ברמת השרון ברבעון השני של 2014 - והוא עומד על מחיר ממוצע של 2.6 מיליון שקלים.

עוד "מככבות" ברשימת היישובים בהן הכי יקר לקנות דירה בחודשים האחרונים: תל מונד שבשרון ותל אביב, בהן דירה ממוצעת עולה 2.4 מיליון שקלים. עוד בין היקרות: רעננה ומבשרת ציון, שם תשלמו מחיר ממוצע של 2.3 מיליון שקלים עבור דירה.

עלייה חלה במחירי הדירות החדשות (רויטרס)


והיכן ניתן למצוא את הדירות הזולות ביותר בארץ? אם תחפצו בדירה בקריית שמונה, היא תעלה לכם רק 470 אלף שקלים בממוצע. תמורת דירה בקריית ארבע שמעבר לקו הירוק תשלמו 522 אלף שקלים, בבית שאן היא תעלה קרוב ל-550 אלף, בקריית מלאכי ובערד תחויבו ב-590 אלף שקלים עבור הנכס ובשדרות תעלה דירה בממוצע סכום של כ-650 אלף שקלים.


היישובים שבהם נמכרו דירות חדשות בפחות ממיליון שקל הם חצור הגלילית, חריש, טבריה, מגדל העמק, נתיבות, עפולה וקריית גת, בטווח מחירים של 893-999 אלף שקל. ביישובים אחרים בהם נמכרו דירות חדשות בפחות ממיליון שקל כמו צפת, ירוחם, ערד וקריית שמונה - בוצעו מעט מאוד עסקאות.