השוק השחור של אייפון 6 בארה"ב ובסין נחשף

למרות הטענות כי מכשיר האייפון 6 פלוס מתעקם, מיליוני סינים מסתערים על המכשיר שמיוצר בארצם. הבעיה: השלטונות הסינים מונעים את מכירת המכשיר בארצם, וכדי לעקוף את השלטונות מבוצעות עסקאות אפלות - מול המצלמות

רוב העולם עדיין בוחן את סוגיית התעקמות מכשירי האייפון החדשים, אך מיליונים בסין כבר החליטו שלמרות הסערה האייפון 6 והאייפון 6 פלוס הם המצרך המבוקש ביותר בשוק. אך מה עושים כאשר השלטונות אוסרים על העסקאות בחנויות? האייפון מוברח לסין, והסוחרים מוכרים אותו מחוץ לחנויות אפל בסין במחיר מוגזם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הם קנו אייפון מהאפל סטור ומכרו את זה לסין והמחיר די מטורף", הסביר אחד התושבים. השוק השחור הזה התפתח בעקבות אבסורד: למרות שהאייפון מיוצר בסין הממשלה הסינית עדיין לא התירה לשווק אותו בחנויות הרשמיות, והשוק נותר פרוץ לעסקאות המפוקפקות.

מחיר האייפון בסין הוא יותר מפי שניים מהמחיר בארה"ב: באתר הסיני של EBAY מחיר האייפון 6 יכול להגיע ל-2,600 דולרים, והאייפון 6 פלוס עולה 3,200 דולרים. קורי ג'ונסון, כתב רשת בלומברג, הסביר כי "להיות הראשון שיש לו אייפון חדש של אפל בסין זה הכי קול שיש, ולכן אנשים מוכנים לשלם הרבה כסף כדי שזה יקרה.

כיצד האייפונים מגיעים לסין? ברחובות ארצות הברית משתרכים באופן קבוע תורים ארוכים, וכתבת CNN שהסתובבה בין הקונים זיהתה לא מעט פרצופים מוכרים, שאמנם טוענים כי הרכישה היא לא עבור השוק השחור בסין, אך מודים שהם "קונים עבור חברים בסין".

סרטון יוטיוב שהפך לויראלי הצליח לתעד איך תוך דקות מהמכירה, המכשיר עבר לידיים אחרות תמורת מזומן. בחברת סמסונג המתחרה זיהו את העיכוב של ממשלת סין, והודיעו כי לראשונה ישווקו את המכשיר החדש - ה-Galaxy Note 4 - בסין, לפני כל מדינה אחרת בעולם, בתקווה לכבוש את השוק המקומי.