הוט מובייל תפצה את ההסתדרות במיליון שקלים על פגיעה בזכויות עובדים

בפסק דין תקדימי קבע בית הדין לעבודה כי החברה פעלה נגד התארגנות עובדיה והורה לה לשלם מיליון שקלים פיצויים להסתדרות. השופטת נימקה את ההחלטה על סכום הפיצוי המרבי: "המטרה היא להדגיש את החשיבות הסמלית ואת ההשפעה על התודעה הציבורית"

הוט מובייל (חדשות 2)

בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב קבע היום (ראשון) כי חברת "הוט מובייל" תשלם להסתדרות מיליון שקלים על ניסיון לפגוע בהתארגנות העובדים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי פסק הדין התקדימי, הפרה החברה את הוראות חוק הסכמים קיבוציים באמצעות שורה של פעולות שנועדו לפגוע בחירות ההתארגנות של עובדיה. "נוכח תנאי התחרות הקשה בהם פועלת "הוט מובייל" ואופי השוק, פגיעה בזכות ההתארגנות של עובדיה עלולה לפגוע באופן עקיף במימוש זכות ההתארגנות של עובדים ביחידות מיקוח אחרות בקבוצת הוט ובזכות ההתארגנות של עובדים בחברות סלולר מתחרות", כתבה שופטת בית הדין לעבודה נטע רות בהחלטתה.

השופטת רות הסבירה כי גובה הפיצוי שקבעה, מיליון שקלים, הינו הסכום המרבי במטרה להדגיש את החשיבות הסמלית ואת ההשפעה על התודעה הציבורית. 

יו"ר ההסתדרות: יום חג להתארגנות העובדים

עוד קבע בית הדין לעבודה, בין היתר, כי צעדים ארגוניים חפוזים שבהם נקטה הוט מובייל, שמעסיקה 500 עובדים, לשינוי המבנה הארגוני שלה באופן חד-צדדי, שהתבטאו בהעברת מוכרי השטח העסקי לחברה-האחות הוט טלקום, נועדו אף הם לפגוע בהתארגנות העובדים.

בתוך כך קיבל בית הדין לעבודה את דרישת ההסתדרות להכיר בהוט מובייל כיחידת מיקוח נפרדת לצורך ההתארגנות. כפועל יוצא מכך נקבע כי ההסתדרות היא ארגון עובדים יציג בהוט מובייל, לאור העובדה שיותר משליש מעובדיה חתמו על טפסי הצטרפות להסתדרות.

 "זהו יום חג להתארגנות העובדים ויש בכך מסר ברור לחשיבות החברתית של התאגדות עובדים בישראל", בירך יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן.