חרם כלכלי? שטראוס חוגגת באירופה

לצד שנות הוותק והעשייה הרבה בישראל, מציינת ענקית המזון שטראוס בתקופה זו 20 שנים לפעילותה ברומניה. כיום מחזיקה שטראוס בכחצי מנתח שוק הקפה במדינה האירופית, שם היא ממשיכה לפעול ולהתרחב. ״מרגש אותי לחוות איך בכל מדינה אנו זוכים לאהבה מצד הצרכנים והעובדים", אמר אחד ממייסדי שטראוס

מחזיקה 40% מנתח שוק הקפה ברומניה. בכירי

בזמן שבבירות אחרות באירופה מחרימים את ישראל, ברומניה נערך היום טקס לציון 20 שנה לפעילות של שטראוס במדינה. החברה החלה את פעילותה במדינה ב-1994, שנים ספורות לאחר נפילת מסך הברזל, וכיום היא מונה 250 עובדים‎.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כיום החברה מחזיקה בקרוב ל-40% מנתח שוק הקפה ברומניה - כאשר המותג המוביל הוא ‎ELITA. בעוד שחברות אחרות מנסות לטשטש את זהותן הישראלית, הרי שבמקרה הזה המקור הישראלי מובלט ומזוהה עם החברה‎.

מיכאל שטראוס, ממייסדי שטראוס, אמר באירוע: ״הדבר שעושה אותי הכי מאושר ומרגש אותי כל פעם מחדש הוא לבקר במפעלים שלנו ולחוות איך בכל מדינה אנחנו זוכים לאהבה מצד הצרכנים והעובדים". נשיא שטראוס, גדי לסין, הוסיף: ״שטראוס רומניה התמודדה עם לא מעט אתגרים שחיזקו רוצה והפכו אותה לעסק יציב ומוצלח״‎.

הדברים נאמרים בשעה שגוברים הקולות, בעיקר באירופה, הקוראים להחרים מוצרים מישראל. נראה לאחרונה כי מאז שהסתיים מבצע צוק איתן, ירד מעט הלחץ שהופעל על ישראל, וכי העסקים חזרו לשגרה‎.