איזו רשת מציעה את ההמבורגר הגדול ביותר במחיר הזול ביותר?

דרך ארוכה עבר ההמבורגר מדוכני המזון המהיר ומהמזנונים עד למעמד מנת הבוטיק שבה הוא מחזיק כיום. מבדיקה שערכנו מתברר, כי במרבית הרשתות כיום לא ניתן למצוא ארוחת בורגר בפחות מ-40 שקלים, זאת בעוד שבבורגריות הבוטיק מחירה של ארוחה אף כפול מכך. אז היכן ניתן למצוא את הקציצה הגדולה ביותר במחיר הטוב יותר?

מראשית התפתחותו בתחילת המאה הקודמת, נועד המזון המהיר לספק שובע מהיר במחיר נמוך. ההתברגנות שעברו מזנוני הפאסט-פוד בשנים האחרונות, הפכה אותם למסעדות בורגר שף שגובות עד 80 שקלים למנת המבורגר ממוצעת. אז אלו בורגריות יספקו לנו את המנה ההוגנת ביותר במחיר הזול ביותר?

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההתייקרות במנות ההמבורגר הגיעה גם לתפריטיהן של ענקיות המזון המהיר בשוק הישראלי, כדוגמת "מקדונלד'ס" ו"בורגראנץ'", שמציעות ארוחה במחירים שאינם נופלים מאלה שדורשות מסעדות גורמה. ב"מקדונלד'ס" תעלה ארוחת "מק רויאל" 43 שקלים, בעוד שב"בורגראנץ'" יגבו בעבור ארוחה דומה ארבעה שקלים נוספים.

ברשתות שנחשבות לבורגריות בוטיק, כדוגמת "מוזס", "אגאדיר", "בלאק", ו-"BBB", נושק מחירה של ארוחת המבורגר פשוטה לגבול ה-80 שקלים.

בעבור ארוחה עסקית הכוללת מנה ראשונה, עיקרית של המבורגר במשקל 250/330 גרם, תוספת ושתייה – גובה רשת "אגאדיר" 77 שקלים, זאת בעוד שרשת "מוזס" מציעה ארוחה זהה ב-70 שקלים בלבד.

רשת "מוזס" מציעה אפילו מנה מכובדת יותר, במחיר נמוך יותר; רק 58 שקלים תעלה שם מנת המבורגר במשקל 200. עם זאת, ברשת "BBB" הצליחו לגבור על ההצעה הנדיבה במחיר מוזל בשלושה שקלים.

העלויות הגבוהות - דווקא בפריפריה (חדשות 2)

ואיפה היה סל הקניות המשתלם ביותר השבוע?

מבין כמעט 140 סניפים שונים של רשות המזון המובילות שנבדקו ברחבי הארץ, נמצא כי סניף YOU בבאר שבע מציע את סל הקניות הזול בישראל. את הסניף היקר ביותר איתרנו דווקא בפריפריה, שם משלמים לקוחות סופר לב-העיר הרבה יותר. במקומות השני והשלישי במדגם הזה ניצבים מחסני להב ברמות רמז שבחיפה, וקואופ הגבעה הצרפתית בירושלים.

בדרום שומרים על מחירים נמוכים (חדשות 2)

במועצה הישראלית לצרכנות מסבירים כי על צמצום רווחיהן בסניפים מסוימים, מפצות הרשתות בהעלאת מחירים באחרים. "הפער בין סניפים שונים של אותה הרשת נמצא עדיין גבוה השבוע, ובחלק מהרשתות אף עבר את רף ה-10%", אומרים במועצה. "מדיניות תמחור אחידה מעידה על אמינות הרשת כלפי קהל צרכנייה. הורדות מחיר מאסיביות בסניף אחד משמעותן, בדרך כלל, עליה במחיר בסניף אחר של הרשת".