איגוד המוסכים מציג: מוקד לפתרון סכסוכים

כל בעל רכב, שאינו בקיא בתחום המכונאות, חש שמנצלים את חוסר הידע שלו כדי לגרוף רווחים במוסך. לעתים רבות, הדבר גורר וויכוחים בין המוסך ללקוח שמסתיימים בתביעות מייגעות ויקרות בבית המשפט. מוקד חדש של איגוד המוסכים הוקם כדי להתמודד עם הבעיה ולפתור סכסוכים בהליך בוררות

אין אדם שלא תיקן את כלי רכבו במוסך ולא יצא משם בתחושה שיצא "פרייאר". לצורך העניין, הוקם מוקד חדש עבור תלונות הציבור שיוכל לספק לכם תשובות מהימנות לגבי השירות שקיבלתם וגם לכפות על המוסכים תשלום נמוך יותר עבור העבודה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

ביקור במוסך תמיד מרתיע בפן הכלכלי. לא פעם יש לנו תחושה שמנצלים את חוסר הידע שלנו כדי לנפח את התשלום וכך, עשרות אלפי אנשים נקלעים לסכסוך עם המוסכניק או יבואן הרכב שלהם. במקרים רבים, הסכסוך מסתיים בסאגה ארוכה בבית המשפט.

על פי הערכת איגוד המוסכים, בין 30 אלף ל-60 אלף לקוחות בכל שנה מסתכסכים עם המוסך או יבואן הרכב שלהם. כדי לחסוך את סכומי הכסף הנשפכים לשווא ואת הטעם הרע המתלווה לכך, יעמוד לרשות הציבור מוקד מטעם איגוד המוסכים. המוקד יפנה את המתקשרים לסיוע באמצעות בורר או מגשרים שתפקידם יהיה למנוע פנייה לבית משפט ולספק פתרון מוסכם בעלות של כמה מאות שקלים.

לדברי יניב שוורצמן, מנכ"ל הבית לגישור ויישוב סכסוכים, ההוצאות המשפטיות עלולות להגיע לסכומים גבוהים והתהליך עלול להימשך מספר שנים. "גישור עולה כמה מאות שקלים לכל צד בסכסוכים בין לקוח למוסך אך זה תלוי בעלות הסכסוך", הוא מציין.

"התהליך מתבצע על ידי הגשת בקשה תוך הסכמת הצדדים לבוררות", מסביר יו"ר סניף תל אביב באיגוד המוסכים משה סומך. "יש שלושה בוררים, בעלי מוסכים בדרך כלל, שהוכשרו לתפקיד הזה ובסיומו הם מקבלים את פסק הדין של הליך הבוררות באופן הכי משפטי שקיים".

50% מהתלונות נגד מוסכים נובעות מאי הבנה

על אף היוזמה, נשאלת השאלה מדוע רבים נגררים לסכסוכים ותביעות מול מוסכים? 50% מהתלונות נובעות מאי הבנה בין איש המקצוע ללקוח. 35% מהתלונות עולות נוכח מחלוקת על גובה התשלום, ושאר התלונות נובעות מאי שביעות רצון מאיכות הטיפול שניתנה לרכב. התחושה שמנצלים את חוסר הידע של הלקוח בתחום הרכב והפחד ממחירים גבוהים ימשיכו להתקיים, אך כעת ישנה אפשרות לצמצם עלויות בדרך לפתרון.