יום הקולנוע הישראלי: סיכוי קלוש לכרטיס

כרטיסים בודדים נותרו להקרנות הערב בבתי הקולנוע שמציגים סרטים ישראלים, כחלק מיום הקולנוע הישראלי במסגרתו מוצעים כרטיסים ב-10 שקלים בלבד. בדיקה שלנו מעלה כי הסרט "אפס ביחסי אנוש" הוא הכי פופולארי בהזמנות. "צריך להסתכל באינטרנט כדי לא להגיע ולהתאכזב", אמרו לנו באחת הרשתות. טירוף קולנוע כחול לבן

טוב, נשאר כרטיס אחד (צילום מסך)

תורים ארוכים משתרכים מהבוקר בבתי הקולנוע שמציגים במשך כל היום סרטים ישראלים במסגרת "יום הקולנוע הישראלי", שמאפשר לרכוש כרטיסים ב-10 שקלים לשלל סרטים תוצרת כחול לבן. בדיקה שלנו באתרי הכרטיסים של בתי הקולנוע השונים מעלה כי קשה מאוד להשיג כרטיסים להצגות הערב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

היוזמה, פרי שיתוף פעולה בין משרד התרבות והספורט והתאחדות ענף הקולנוע, גררה רבבות להזמין כרטיסים מהאינטרנט בתוספת עמלה מיום ראשון האחרון. הישראלים כאמור לא נשארו אדישים, שלפו את כרטיסי האשראי והזמינו בהמוניהם והיו גם כאלה שהגיעו בימים האחרונים לקופות והזמינו פיזית את הכרטיסים ללא עמלה.

מבדיקה שערכנו נכון לשעה 11:00, רוב הכרטיסים בבתי הקולנוע ברחבי הארץ אזלו - למעט הצגות אחר הצהריים. עם זאת ניתן להגיד בביטחון כי לסרט "אפס ביחסי אנוש" - נשארו רק קצת יותר מאפס כרטיסים, והוא הכי מבוקש בבתי הקולנוע, זאת לאחר שזכה לביקורות מצוינות מצד צופים.

התור בסינמה סיטי גלילות (משרד התרבות)

כך למשל, לסרט "אפס ביחסי אנוש" ביס פלאנט בראשון לציון בשעה 20:45 נותרו כרטיסים בודדים, כך גם בסינמה סיטי גלילות בשעה 21:00 וברב חן גבעתיים, וזוהי רק דוגמה קטנה.

"אני מאושרת שהקהל נענה להזמנה לראות קולנוע ישראלי, בדיוק בשביל זה אנחנו עושים את הסרטים", אמרה לחדשות 2 Online במאית הסרט טליה לביא, שהתרגשה לשמוע על הביקוש. "כיף לשמוע שהאולמות מלאים ושיש חגיגה כזאת סביב יצירה מקומית. אנחנו מאד מתרגשים בצוות של 'אפס ביחסי אנוש', כל מה שקורה עם הסרט בחודשים האחרונים הוא מעל ומעבר לחלומות שלנו. התגובות, העניין, האהבה והפרגון האדיר של הקהל".

"תסתכלו באינטרנט לפני שמגיעים"

"אנחנו מפוצצים כאן ויש רק סרטים בודדים שנשארו להם מקום בערב", אמרו לנו באחד מבתי הקולנוע במרכז. "יש היענות ממש גדולה מצד צרכנים ושווה להסתכל באינטרנט לפני שמגיעים כדי לא להתאכזב - כל הקודם זוכה".

לראשונה, במסגרת "יום הקולנוע הישראלי", יזכו הצופים לצפות בחמשת הסרטים המועמדים לפרס "הסרט הטוב ביותר" בטקס פרסי "אופיר" 2014: "את לי לילה" של אסף קורמן,"מיתה טובה" של טל גרניט ושרון מימון, "אפס ביחסי אנוש" של טליה לביא, "יונה" של ניר ברגמן, "גט: המשפט של ויויאן אמסלם" של רונית ושלומי אלקבץ.

בנוסף, יוקרנו סרטים רבים בבכורה ארצית חד-פעמית, עד אשר יצאו רשמית לאקרנים: "פרינסס", "הקפות", "כיפה אדומה", "פנסיון פרכט", "בורג", "ערבים רוקדים" ועוד. לצד הקרנות הבכורה, יוקרנו סרטים שיצאו רק לאחרונה לאקרנים ובהם: "שושנה חלוץ מרכזי", "זינוק בעלייה", "הרחק מהיעדרו", ו"גאליס המסע לאסטרה".

"יום הקולנוע הישראלי" עומד בסימן הוקרה לבמאי ומפיק הקולנוע מנחם גולן, שנפטר בחודש שעבר.

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv