מנכ"ל הדקה ה-90: "לא מציעים חופשות לטורקיה"

בזמן שהישראלים מנהלים יחסי אהבה-שנאה עם היעד האטרקטיבי לחופשה, מצהיר שחר תורג'מן כי החברה שבראשה הוא עומד "לא תמכור או תציע חופשות" לטורקיה. "אנחנו יוצאים מגדרנו כדי למנוע מישראלים להגיע ליעד הזה; אדם מסכן את נפשו אם הוא טס לשם"

בעוד שבטורקיה ניצח רג'פ טאיפ ארדואן ברוב מוחץ בבחירות לנשיאות, בישראל נראה שהתיירים לא ממהרים לנהור לקלאבים ולחופשות הכל כלול. למגמה הזו מצטרף גם מנכ"ל חברת "הדקה ה-90", שחר תורג'מן, שהכריז כי הורה לסוכניו "שלא למכור או להציע את יעדי טורקיה". לדבריו, אם לקוח מתעקש בכל זאת לטוס ליעד הזה - "יש להציע לו יעד חלופי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יחד עם זאת, הוסיף תורג'מן כי "אם הלקוח רוצה למרות הכל לטוס - אנחנו לא נקבע לו. אנחנו יוצאים מגדרנו כדי למנוע מישראלים להגיע ליעד הזה. יש שם ראש ממשלה, עוד מעט נשיא, אנטישמי שמתבטא בבוטות. אדם מסכן את נפשו כשהוא נוסע ליעד הזה".  

ההכרזה הזאת מגיעה בתקופה של שפל נוסף ביחסים בין ישראל לטורקיה. לפני שלושה שבועות, זמן קצר אחרי תחילתה של הפעולה הקרקעית ברצועת עזה, חידד משרד החוץ את אזהרת המסע לטורקיה. "נוכח האווירה הציבורית בטורקיה יש להימנע מביקורים שאינם חיוניים ולנקוט אמצעי ערנות וזהירות מיוחדים", נכתב בהודעת המשרד.

הצעד הזה הגיע על רקע הפגנות אלימות בערים איסטנבול ואנקרה, הפגנות בהן לקחו חלק אלפי בני אדם שקראו קריאות "מוות ישראל". באחד המקרים, פלשו מאות מתפרעים למתחם המשלחת הדיפלומטית הישראלית בבירה הטורקית, כשהם מיידים אבנים לעבר חלונות המבנה ונושאים דגלי אש"ף. כוחות משטרה גדולים שהוזעקו למקום פיזרו את המתפרעים באמצעות גז מדמיע.

אלא שמעבר למחאה העממית, גם גורמים רשמיים בטורקיה נטלו חלק במסע ההסתה נגד ישראל. כך למשל ראש עיריית אנקרה כתב בחשבון הטוויטר שלו שיש "לכבוש את קונסוליית הרוצחים".