"שוק איתן" באוניברסיטת ת"א

ביוזמה משותפת של אגודת הסטונדטים באוניברסיטת תל אביב ושל הנהלת המוסד, אירחה האוניברסיטה 60 סוחרים מהדרום. הסוחרים מספרים כי כל החודש האחרון הם כמעט ולא מכרו כלום, ושהתושבים בדרום עדיין לא חזרו לגמרי לשגרה. "אירועים כאלה מאוד עוזרים לנו", אומרים בעלי העסקים

לא נוטשים את הדרום גם אחרי המבצע: ביריד שערכו אוניברסיטת תל אביב ואגודת הסטודנטים של האוניברסיטה התארחו 60 סוחרים ובעלי עסקים מהדרום כדי לסייע להם להתמודד עם הנזק הכלכלי הכבד של מבצע צוק איתן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

תחת השם "שוק איתן" הגיעו אלפי קונים למתחם, שהורכב בעיקר מעסקים קטנים מאזור עוטף עזה, אשקלון ואשדוד. היריד כלל עשרות דוכני מכירה של מוצרי מזון, שמן זית, תכשיטים, מוצרי שיער, מתנות, חפצי נוי, ביגוד, פרחים, הלבשה תחתונה ועוד.

השוק באונ' תל אביב, היום (חדשות 2)
"כל החודש האחרון לא מכרנו כלום, העסקים פשוט לא היו, המצב היה מאוד קשה ועדיין אין את הביטחון לצאת ולקנות. חלק מהשגרה חזרה, אבל עדיין יש את הפחד שזה לא יחזור. יוזמות כאלה עוזרות לנו מאוד, אנחנו קוראים לתושבי המרכז לעזור לנו", אומרת ליז, סוחרת מאשדוד שהגיעה ליריד.

בעקבות מבצע "צוק איתן", אגודת הסטודנטים המקומית ערכה אירועים שונים, ביניהם ימי כיף לילדים מהדרום באוניברסיטה, סיוע בפעילויות לילדים ביישובים שונים בדרום, מתן תרומות לחיילי מילואים בבסיסים, ביקור חיילים שנפצעו בבתי חולים, איסוף תרומות לחיילי צה"ל ועוד.