גויס בצו 8, חברת התעופה סירבה לוותר על הקנס

יבגני דובינין הזמין חבילת נופש לו ולבני משפחתו כבר לפני מספר חודשים, אבל המבצע ברצועת עזה שינה את התכניות. דובינין גויס לשירות מילואים ונאלץ לבטל את החופשה, אבל בסוכנות הנסיעות דרשו קנס של 1,500 דולר. "אני תורם ומפסיד על זה הון תועפות", אמר לחדשות 2 Online

(AP)

במשך מספר חודשים תכנן יבגני דובינין חופשה משפחתית ברודוס, יחד עם אשתו ושני ילדיו, אלא שפתיחת מבצע "צוק איתן" וצו 8 שקיבל שיבשו את התכניות. מאז גיוסו למילואים ניסה דובינין לבטל את חבילת הנופש שרכש, אך בסוכנות הנסיעות דרכה הזמין את הכרטיסים דרשו דמי ביטול בסך 1,500 דולר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני מכונאי של ציוד מכני והנדסי", סיפר דובינין לחדשות 2 Online. "כל כלי שנכנס לפעילות מבצעית של פתיחת הצירים לכוחות הלוחמים מונח על כתפיי". חברת גוליבר, דרכה הזמין את הנופש, הסכימה לבטל את הזמנתו ללא חיוב - אך דרשה קנס עבור ביטול הכרטיסים לאשתו ושני ילדיו.

"אמרו לי שיחזירו לי את הכסף אבל על אשתי והילדים זה 100% דמי ביטול", אמר דובינין. "הם גם הציעו לי שאולי המשפחה תיסע לבד, בלעדיי, בזמן שאני בגבול עזה. אני מרגיש שאני תורם פה ומפסיד על זה הון תועפות. הייתי מוכן לבטל את החופשה שכה חיכיתי לה אבל נדהמתי מזה שאין שום רגישות, שום יכולת להתגמש".

מפקד הגדוד מנסה לסייע

בשבוע וחצי האחרונים מנסה מפקד הגדוד של דובינין, סא"ל שמואל שטנגר, לסייע לחייל המילואים. הוא מרבה לטלפן למנהלים בחברת "גוליבר" בניסיון לשכנעם בנחיצותו של יבגני למערכה.

"אני לא יכול לראות את החייל שלי משלם אלפי שקלים, רק בגלל שהם לא מוכנים להתגמש", הוא אומר. "רק שלשום הוא עסק כל הלילה בחילוץ כלי הנדסי שנתקע במרכז הרצועה. אחרי שסיים עבודה מטורפת, הוא היה צריך להמשיך ולהתעסק עם זה".

מאז תחילת המבצע עומדות חברות התיירות בפני הפסדים רבים, שמקורם בביטול חבילות נופש שהזמינו חלק מרבבות חיילי המילואים שגויסו. בעקבות פניית חדשות 2 Online הודיעו בחברת גוליבר כי הנושא יטופל.

מחברת גוליבר תיירות אונליין נמסר בתגובה: "עם פנייתו של הלקוח ביטלנו את הזמנתו עקב קבלת צו 8 ואף הורדנו את עמלת המכירה לכלל המשפחה כפי שהתחייבנו לאור המצב הביטחוני. מאחר ומדיניות הביטול לשאר בני המשפחה תלויה בחברת 'השטיח המעופף', שהיא ספק התיירות במקרה הנדון, המשכנו לפעול מולם כדי לצמצם את הנזק שנגרם.
מאמצים אלו נשאו פרי ודמי הביטול הוסרו במלואם".

מחברת השטיח המעופף נמסר בתגובה: "אנו מקבלים מתחילת הלחימה מאות פניות כאלו ואנו מנסים למצוא פתרון לכל אחת מהפניות, תוך כדי שאנו מנסים לאזן בין טובת הלקוח לבין ההפסדים מולם אנו עומדים. כאמור, מקרה זה טופל והלקוח ומשפחתו זוכה באופן מלא".