ארה"ב האריכה ביממה את איסור הטיסה לישראל

גם מחר לא יטוסו החברות האמריקניות לנתב"ג בשל הסיכון הביטחוני מירי הרקטות. "אני חושב שההחלטה לא נכונה - היו מקרים דומים בעבר בהם הם לא החמירו", אמר שר התחבורה ישראל כץ. כץ הדגיש כי דרש מחברות התעופה הישראליות לא להעלות מחירים ו"לנצל את המצב"

מטוסי החברות האמריקניות לא יגיעו גם ביממה הקרובה לישראל: מנהל התעופה האמריקני הודיע הערב (ד') על הארכת איסור הטיסות לישראל בשל החשש הביטחוני. אתמול הודיעה ארה"ב, ולאחריה חברות אירופאיות נוספות, על ביטול הטיסות לישראל לאחר שרסיס רקטה נחת ליד יהוד, במרחק לא רב מנתב"ג. בעקבות ההחלטה אלפי ישראלים נותרו תקועים בחוץ לארץ, ורבים אחרים התלוננו שהחברות הישראליות ייקרו את מחירי הטיסות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

זמן קצר לפני הודעת מנהל התעופה, שר התחבורה ישראל כץ עוד נשמע אופטימי: "הגענו לסיכום על מספר נקודות שעליהן יועברו תשובות לאמריקנים והם ימסרו את החלטתם מחר בבוקר. אני רואה אפשרות שהטיסות יחודשו מחר", אמר בריאיון למהדורה המרכזית של חדשות 2. "הצטערתי על החלטת מנהל התעופה האמריקנית מאתמול - היא לא הייתה נכונה. היו מקרים דומים בהם הם לא החמירו".

השר כץ הבטיח כי בעקבות המאמצים של החברות הישראליות "רוב אלו שתכננו לטוס טסו ויטוסו. מחר יטוסו לפחות כ-32 אלף טיסות, כי חברות התעופה הישראליות הרחיבו את הפעילות". לאחר מכן התייחס כץ לטענות על המחירים הגבוהים: "דיברתי עם מנכ"ל אל על וארקיע וביקשתי מהם לא להעלות מחירים ולהמשיך במתן השירות, והם הבטיחו שכך זה יהיה. בקשתי הייתה כדרישה שאת כל ההתחשבנויות עם הממשלה יעשו אחר כך".

"מקווה שתהיה הקפדה על המחיר". כץ (חדשות 2)

"לא יאומן שינוצלו הנסיבות על מנת להעלות מחירים: יכול להיות שהמחירים גבוהים בעונה זו והתחרות מצומצמת, אבל זה לא אומר שמותר להעלות מחירים", הוסיף כץ. כמו כן הבטיח שכבר מחר "יטוסו לארץ 27 חברות, במקום 19 היום, והנחיתי לפתוח את נמל עובדה לטיסות בינלאומיות. אנחנו מביאים למצב של נרמול הטיסות ומטפלים גם בהחזרת ישראלים ארצה".

לדבריו, הבאת הישראלים הנצורים בחו"ל דורשת לעיתים מאמצים מורכבים: "המקום הבעייתי ביותר הוא טורקיה - אלפי ישראלים תקועים שם, ולנו אסור לטוס לשם עם חברות ישראליות מסיבות ביטחוניות. לכן הגענו לסידור - הטורקים מביאים אותם לעמאן ואנחנו נביא אותם הלילה לישראל". "אנחנו לא נותנים פרס לחמאס, אלא דואגים שהתעופה האזרחית תפעל כסדרה", סיכם כץ.

מוקדני המכירות של וואלה! טורס הציעו לתחקירני חדשות 2 מחירים גבוהים: כ-1,200 דולרים מלונדון לישראל ("זה הכי זול שאני רואה, אני לא יודעת להגיד לך למה זה כזה יקר") ו-6,300 דולרים מניו יורק "כי אף חברה ישראלית לא טסה לניו יורק". טיסה נוספת הוצעה במחיר של כ-1,700 דולרים מניו יורק לישראל.

"כל מי שצריך לטוס יטוס". ארכיון (דן רביב)

דוד מימון, מנכ"ל אל על, טען בתגובה להקלטות כי "אין לנו מחירים של 6,300 דולרים במחלקת אקונומי - אני נותן את דברתי". מימון הוסיף כי "המספר נאמר על ידי המוקדן בשיחה, אבל זו טעות. יש עשרות אלפי שיחות ביממה האחרונה וניתן לטעות. יש מחיר כזה שמתוייק בגלל רגולציה, אבל הוא לא למכירה".

"תזכרו שאנחנו נמצאים בעונת השיא - המטוסים גם ככה עובדים מסביב לשעון. הוספנו המון טיסות לבקשתו של השר, ובעוד מספר שעות הולכים לחלץ אלף נוסעים מטורקיה במחירים מצחיקים שלא מכסים את העלות של אל על", הוסיף מימון, שהדגיש כי מרבית מטוסי הג'מבו שנשלחים לאירופה "יוצאים חצי ריקים".

"השמיים נסגרו ואנחנו נמצאים כרגע בשיא עונת הקיץ. לא העלינו מחירים - הם נקבעים 11 חודשים מראש", הדגיש מימון. "כשאתה מגיע למחיר המחלקה האחרונה, אתה משלם מחיר יותר יקר, אבל המחיר היקר ביותר הוא בסביבות 3,000 דולרים בנסיעה לניו יורק. כשהמטוס מתמלא המחיר ממשיך לעלות גם אם לא מדובר במצב חירום". 

שר התחבורה כץ אמר בתגובה לשיחה עם מימון: "המנכ"ל אדם אמין והוא יודע את בקשתי, ואני מקווה שתהיה הקפדה על הדבר הזה. זה לא צריך להיות מבטאים את רחשי לב הציבור, ואני מבקש להקפיד כי אסור שייראה שמישהו מנצל את המצב כדי לגבות מחיר יתר. צריך שהנוסעים ירגישו שהם לא מנוצלים אלא משלמים מחירים סבירים"