צינור המים לא פעיל, אך בעל העסק משלם

בעלי עסקים רבים בפתח תקווה חויבו על ידי תאגיד המים המקומי בתשלום עבור צינורות מים שאינם פעילים. בתאגיד "מיתב" טוענים כי הם פועלים לפי הנחיות רשות המים, אולם שם קובעים כי "במקרים שאין בהם צריכת מים, אין לחייב את הצרכנים"

בקומה השנייה של בניין משרדים בפתח תקווה קיימים ארבעה צינורות מים, אך רק אחד מהם נמצאים בשימוש, שכן הקומה כולה מושכרת לחברה אחת. אבל, העובדה הזו אינה מפריעה לתאגיד המים הפועל בעיר, "מיתב", לחייב בתשלום את בעלי המשרד בגין הצינורות שאינם פעילים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

תאגיד המים נסמך על סעיף בחוק תאגידי המים ומחייב את בעלי הנכסים בבניין גם עבור צנרת שלא מחוברת לזרם. החוק קובע כי במקרה בו לא קיימים בידי החברה נתונים לצורך קביעת הצריכה הרגילה של הצרכן, תיקבע הערכת הצריכה על 15 מטרים מעוקבים לחודש. לא קיימים בידי החברה נתונים לצורך קביעת צריכה רגילה של הצרכן, תעמוד הערכת הצריכה על 15 מטרים מעוקבים לחודש.

"פה חייבו אותנו על סכום של 5,856 שקלים על 30 קוב מים ופה כבר על 6,042 שקלים", מציג רוני ספריאל בעלים של קומת משרדים בפתח תקווה את החשבונות שנדרש לשלם. " הגענו לחשבונות של 20 אלף שקלים. חוייבתי באופן אוטומטי על תשלום של 30 קו"ב לחודשיים, כלומר 90 קו"ב לחודשיים ללא תשתית" מתלונן ספריאל. "אין לי צינורות פה, אין לי תשתית, אין לי כלום, לא מחובר למים".

כמו ספריאל, גם שלום מנור, בעל חנות בפתח תקווה נאלץ לשלם על צינור שאינו פעיל. "כמה שניסיתי להילחם בדבר הזה, זה מה שאתה משלם ולא הייתה ברירה", סיפר בייאוש. לדבריו, פטרו אותו בתאגיד המים והשיבו לו "אתה חייב לשים ברז, זו בעיה שלך".

חברת "מיתב" מסרה בתגובה כי "החיוב נעשה על פי הנחיות רשות המים". אלא שרשות המים סותרת את הדברים וטוענת כי "אם אין צריכה, אין צורך לשלם דבר למעט החלק היחסי בצריכה המשותפת".