מבחן הסל: היכן תמצאו את הגלידה הכי זולה?

מבדיקה של מספר סוגי גלידות ברשתות השיווק, מתברר כי פעמים רבות מחיריהן מרקיעים שחקים. התשובה למחירים הגבוהים נעוצה בכך שבארץ ישנן שתי חברות מרכזיות לייצור גלידות - שחולשות על 80% מהשוק. באילו סניפים הכי משתלם לעשות קניות? הרשימה המלאה

גלידות הן מוצר שנחשב למותרות, ואולי זו אחת הסיבות שהחברות מרשות לעצמן לגבות בארץ מחירים כל כך גבוהים. אבל הסיבה העיקרית היא כנראה העובדה שבשוק הגלידות הישראלי שולטות שתי חברות שמחזיקות יחד יותר מ-80% - ואנחנו משלמים על זה בקופה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רוצים למצוא את הסניף הקרוב אליכם? הכנסו לרשימה המלאה

מארז של 10 יחידות קרטיב קרח "אסקימו" של גלידות שטראוס עולה בטיב טעם באשקלון 23 שקלים. בחצי חינם בראשון לציון הוא עולה רק 8.40 שקלים - כמעט פי שלושה פחות. סביר להניח שחצי חינם לא מוכרת את הארטיק במחיר הפסד ואפילו יש לה רווח לא רע עליו, כך שעל מחיר גבוה פי שלושה ייתכן והרווח מופרז.

גלידת "קרמיסימו" של שטראוס, שנמכרת במקום אחד ב-12 שקלים, עולה בשופרסל דיל בנתניה - כ-30 שקלים. גם חטיפי גלידת "קורנטו קלאסיקו" של שטראוס נמכרים במגה בעיר במודיעין בכמעט 44 שקלים. סכום שבחישוב הסופי בקופה יכול בהחלט להקפיץ את ההוצאה שלכם בסופר.

הסניפים הזולים ביותר (חדשות 2)

ואיפה היה הסל המשתלם ביותר בארץ השבוע? סיירת המועצה לצרכנות בדקה סל של כ-50 מוצרים שונים, ביותר מ-70 נקודות מכירה שונות ברחבי הארץ. הסל הכי זול נמצא בסניף YOU בראש העין. עוד בדירוג הסניפים הזולים: רמי לוי באשדוד ואושר עד בקריית ביאליק.

הסניפים היקרים ביותר (חדשות 2)

הסל הכי יקר היה בטיב טעם אשקלון. אחריו שופרסל שלי בהרצליה, פתח תקווה וצורן. הפער בין הסל הכי זול להכי יקר מגיע ליותר מ-150 שקלים, על אותם המוצרים בדיוק.