איזה עיר הכי יקרה למבקרים ואיזו הכי זולה?

ברשימת עשר הערים היקרות בעולם לתיירים יש שבע ערים אירופיות, ואם אתם מחפשים את החופשה העירונית הזולה ביותר, כדאי שתפנו לאסיה. על פי מחקר של אתר תיירות מוביל - המבקרים בלונדון יוציאו הכי הרבה כסף: במחיר של ארוחת ערב בבירה הבריטית, ניתן לבלות יום שלם, כולל מלון יוקרתי בהאנוי, בירת ויטנאם

הכי יקרה בעולם. לונדון (רויטרס)

בריטים רבים טוענים בחיוך שרחובותיה של לונדון מרוצפים בזהב, ומתברר כי זה לא רחוק מהמציאות: העיר שואבת מזומנים מכיסי התיירים, כך עולה ממחקר חדש של אתר התיירות TripAdvisor, שבחן מחירי מלונות, מסעדות, קניות, תחבורה ותרבות פנאי וקבע שלונדון היא העיר שהכי יקר לבקר בה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האתר משווה בין מחירי החופשה ב-48 ערים מרכזיות, ערים שהם יעדי התיירות המובילים בעולם. בעבר ערים סקנדינביות או ערים כמו ניו יורק היו היקרות ביותר, אך בשנים האחרונות לונדון הפכה לעיר הבילויים של העשירים.

במקום השני. עיר האורות (רויטרס)
על פי חישובי אנשי אתר התיירות, ארוחה בחוץ ולילה במלון ארבעה כוכבים בלונדון יעלה לתייר, בממוצע 523 דולר, יותר מפי שלוש מלילה וארוחת ערב בבירה הויטנאמית האנוי - שהיא היעד הזול בעולם. ברשימת עשר הערים היקרות יש שבע ערים אירופיות, כך שאם אתם מחפשים את החופשה העירונית הזולה ביותר, כדאי שתפנו לאסיה.

פריז היא השנייה ברשימת הערים היקרות: הארוחות במסעדות בעיר הן היקרות ביותר בעולם. במחיר של משקה מרטיני יבש וארוחה קלה בפריז , המטייל בג'קרטה או בסופיה שבבולגריה או בקייפטאון הדרום אפריקנית יוכל להגיע עם בת זוגו במונית משדה התעופה ללילה במלון מכובד, לאכול ארוחת ערב דשנה, ועדיין יהיה לו מספיק כסף להתקשר לחבר בפריז - ולהשוויץ.

לנסוע 3 קילומטרים בבנגקוק או לחצות את אינדונזיה?

העיר השלישית ברשימת היוקר היא ניו יורק - בירת הקפיטליזם העולמי, בניגוד לפריז ומחירי המזון, בניו יורק אלו המלונות שמעלות את ההוצאות. מלון ארבעה כוכבים יעלה 365 דולר ללילה בממוצע, פי ארבע ממחיר המלונות בבנגקוק, בירת תאילנד.

אוסלו הנורבגית אמנם איבדה את הבכורה, אך הוגדרה כהעיר החמישית ביוקר הביקור. מחיר של נסיעה במונית נורבגית הוא הגבוה בעולם - נסיעה של שלושה קילומטרים בבירה הנורבגית תעלה 57 דולר, ובאתר מדגישים: "אפשר לחצות את אינדונזיה במחיר הזה".

שטוקהולם, הרביעית היקרה (AP)
לסיכום - רשימת הערים היקרות בעולם: לונדון, פריז, ניו יורק, שטוקהולם, אוסלו, ציריך, קופנהאגן, הלסינקי, טורונטו, סידני. הערים הזולות ביותר למבקר : האנוי, ג'קרטה, שארם א-שייח (לאמיצים), בנגקוק, סופיה, קייפטאון, בומבי, קואלה לאמפור, פראג, בודפשט.