קונים יד שנייה? עכשיו תוכלו לשלם גם באשראי

גולשים רבים באתרי היד השנייה נמנעים פעמים רבות מלרכוש את המוצרים המוצעים בשל הצורך בתשלום מזומן. כעת, מציעים האתרים המוכרים תשלום גם באמצעות כרטיס אשראי, מה שצפוי להעלות את כמות הרכישות

אתרי היד השנייה הפכו לנפוצים מאוד בשנים האחרונות, בעיקר בגלל המחירים האטרקטיביים וההיצע הגדול. עם זאת, לא מעט קונים ויתרו על חווית הקניה הזו בגלל הצורך לשלם במזומן. כעת, המצב עומד להשתנות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יבין גיל מור, מנכ"ל אתר יד-2 אומר כי "המהפכה מבחינתו היא ההזדמנות לכל קונה לקנות בסכומי כסף גדולים יותר מוצרי יד שנייה בכרטיס אשראי ובתשלומים. המהלך משפר את היכולת ומגדיל את השוק".

אחד השחקנים המרכזיים בתחום הלוחות המקוונים, אתר יד-2, מאפשר מעכשיו לקיים מסחר באמצעות אשראי, כולל פריסה לתשלומים. כשהמוכר מעלה מודעה הוא נשאל אם הוא מוכן לקבל תשלום באשראי. את הסכום הוא יקבל במלואו, גם אם הקונה בחר לחלק את הקנייה לכמה תשלומים.

"כניסה של כרטיסי אשראי לתחומים חדשים מובילה לגידול משמעותי בפעילות בגלל אלמנטים של נוחות, זמינות וביטחון, וכמובן יכולת הפריסה לתשלומים. אנו מאמינים כי גם בזירת הלוחות המקוונים נראה גידול של כ-30% בפעילות" טוענת לילך בר-דוד, סמנכ"לית בלאומי קארד.

רכישת מוצרי יד שניה בכרטיס אשראי מתאפשרת בחודשים האחרונים גם באתר Winwin. בדקנו אילו תנאים מציעים לנו בשני האתרים. הסכום המרבי לביצוע עסקה באשראי ביד-2 עומד על 6,000 שקלים, וב-Winwin 10,000 שקלים. גובה העמלה ב-Winwin עומד על 5% כלומר, 50 שקלים על כל 1,000 שקלים שתקבלו באשראי. ביד-2 העמלה נמוכה יותר - 10 שקלים על כל הקצאת אשראי של 1,500 שקלים.

הבדל נוסף בין האתרים הוא הצד הסופג את העמלה. ביד-2 משלם הקונה את העמלה, ואילו ב-Winwin המוכר משלם אותה. אז אם אתם מחפשים אופניים משומשים או ספה ישנה, בקרוב תוכלו לוותר על משיכת המזומנים. את החשבון - תקבלו בסוף החודש.