צפירת הרגעה: שידורי המונדיאל לא ייפגעו

איגוד השידור האירופי נענה לפניית השר ארדן ואיים כי אם השידורים יושבתו הוא יפקיע מיידית את זכויות השידור מהרשות. יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן הודיע גם הוא כי לא יתמוך בכוונת עובדי רשות השידור לפגוע בשידורי גביע העולם בכדורגל בשבוע הבא: "כל הציבור זכאי ליהנות מחוויית ספורט עולמית שנערכת אחת ל-4 שנים"

אפשר יהיה לראות את ניימאר בפעולה (AP)

בשורות טובות לחובבי הכדורגל: איגוד השידור האירופי נעתר אמש (ד') לפניית שר התקשורת גלעד ארדן והודיע לרשות השידור כי לא יאפשר לשבש את שידורי המונדיאל ובמידה והשידורים יושבתו, הוא יפקיע מיידית את זכויות השידור מרשות השידור ויעבירן לערוצים ישראלים פתוחים אחרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מנכ"לית איגוד השידור האירופי אינגריד דלטנר עדכנה אמש את ארדן שבעקבות פניותיו אל איגוד השידור האירופי והחשש לקיום שידורי המונדיאל, היא דרשה ממנהלי רשות השידור כי יתחייבו בכתב עד מחר (יום שישי) לקיום השידורים המלאים.

לדבריה, גם אם תקבל התחייבות כזו ובסופו של דבר ישובש שידור אפילו של משחק אחד, יופקעו זכויות השידור מיידית ויועברו לערוץ אחר ורשות השידור תיאלץ לשלם את עלות מלוא זכויות השידור (5.5 מיליון אירו).

גייס את איגוד השידור האירופי למאבק, השר (AP)

"העובדים בחרו לנהוג בצורה ערכית"

בתוך כך, הודיע הבוקר גם יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן כי ועדי העובדים ברשות השידור יימנעו מפגיעה בשידורי המונדיאל, שיחלו בעוד שבוע. "כל הציבור בישראל זכאי ליהנות מחוויית ספורט עולמית שנערכת אחת לארבע שנים", אמר ניסנקורן.

ניסנקורן הוסיף כי עובדי רשות השידור בחרו שלא לפגוע בשידורים מתוך תחושה של אחריות לאומית, למרות החשש מפני פיטוריהם. "גם ברגעים הקשים, כאשר חרב הפיטורים מונפת מעל צווארם של אלפי עובדים ברשות השידור, העובדים בחרו לנהוג בצורה ערכית", ציין יו"ר ההסתדרות.

ניסנקורן גם הביע צער על כך שהעובדים עלולים לשלם מחיר יקר על המחדלים והכשלים של הנהלת רשות השידור והמדינה: "התנהגותם הכוחנית של משרדי האוצר והתקשורת כלפי העובדים ברשות השידור, תואמת במידה רבה את הגישה הכלכלית שמנהיגה הממשלה הנוכחית".

שידורי המונדיאל לא ייפגעו. ניסנקורן (פלאש 90, אורי לנז)

"לחשוב שוב על 2,000 המשפחות של העובדים"

לצד הביקורת החריפה שמתח ניסנקורן על אופן טיפול המדינה במשבר של רשות השידור, הוא הדגיש כי "הרפורמה ברשות צריכה להיות מבוססת על תכנית מסודרת שכוללת הסכמות. אני קורא לשרי האוצר והתקשורת, לחשוב שוב על 2,000 המשפחות שגורלן נמצא בידיהם".

ברשות השידור הודיעו כי יכבדו את החלטתו של יו"ר ההסתדרות והוסיפו כי שידורי גביע העולם יועברו כמדי שנה באיכות גבוהה. "חבל ששר התקשורת ארדן מנסה לגרוף נקודות והון פוליטי במקום לטפל בבעיה האמיתית והיא היעדר הסכמת האוצר לביטול האגרה וזריקתם של 2,000 עובדים ממעגל העבודה", אמרו בוועד הטכנאים של רשות השידור.