פרטי לקוחות הבנק חשופים לעיני כל בסניף

לקוח של בנק ירושלים הבחין במסמכים רבים עם פרטי לקוחות בעמדת הווידאו קונפרנס בסניף בתל אביב. "כל אחד היה יכול להסתכל בזה – למרות שזה אמור להיות סודי", אמר לאחר שצילם את המסמכים כהוכחה. בבנק פתחו בבדיקה: "נסיק מסקנות"

בבנק פתחו בבדיקה (חדשות 2)

מספרי תעודות זהות, פרטים אישיים, חשבונות חדשים - והכל גלוי. לקוח של בנק ירושלים שביקר בסניף הבנק בתל אביב ביום שישי האחרון התפלא לגלות קלסר פתוח בשולחן הווידאו-קונפרנס (שיחה עם נציג בנק באמצעות מחשב) ובו פרטי לקוחות חשופים לעיני כל. גם כשהגיע לקופה הבחין במסמכים נוספים המכילים פרטים אישיים של לקוחות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"רציתי לבצע בפיקדון אז הגעתי לסניף והפנו אותי לעמדה של הווידאו קונפרנס, ופתאום הבחנתי בהמון מסמכים", סיפר לחדשות 2 Online י', לקוח הבנק. "הבנתי שמדובר בפרטים של לקוחות שפשוט הושארו שם חשופים. כל אחד יכול היה להסתכל. זה הונח שם בקלסר עם לוגו של הבנק".

י' הביע תמיהה על התנהלות הבנק. "איך בנק, שאמור להיות הכי דיסקרטי וסודי שיש, מרשה לעצמו שזה יהיה כך?", תהה.

התלונן לנציג הבנק

אחד המסמכים שתועדו

בבנק פתחו בבדיקה

כשהגיע י' לקופה מצא שם לדבריו מסמכים של העברות בנקאיות ובהם העברה של מיליונים לחברה מסוימת. את המידע הוא לא השאיר לעצמו - והתלונן על כך לנציג בבנק - שלדבריו לא עשה דבר בעניין. י' צילם את המסמכים, בהם ניתן לראות את הפרטים, והעביר אותם לידינו.

מבנק ירושלים נמסר בתגובה: "נהלי הבנק בכל הנוגע לשמירת סודיות הלקוחות הם נהלים קפדניים וברורים, הן בסניף הווידאו והן בסניפים הרגילים. הבנק ימשיך בבדיקה קפדנית של האירוע לבירור כל הפרטים, על מנת להסיק מסקנות ולפעול כך שאירוע מסוג זה לא ישנה".

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv