חתונה בדקה ה-90: מה מציעים האולמות?

למרות שממש עכשיו התחילה העונה החמה של החתונות, עדיין יש מקומות פנויים באולמות האירועים, וגם הצעות מפתיעות: יש כאלה שמציעים חליפה או ירח דבש לזוג המאושר, ויש אפילו מי שמציע דירה בהגרלה

הילה חן הציעה ללקוחותיה דירה בת שלושה חדרים במרכז הארץ, ששטחה 83 מטרים. אלא שהיא כלל לא אשת נדל"ן אלא בכלל בעלים של אולם חתונות, שמציע דירה לאחד מ-99 הזוגות המאושרים הראשונים שיזמינו חתונה לקיץ הזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני בתחום ועובדת עם זוגות ורואה את כל המאבק שלהם לדירה, אז החלטנו לתת לזוג אחד דירה במתנה", סיפרה חן, בעלת אולם האירועים פליני. "המשיכה הזו לדירה היא באמת שיקול חזק", מודים נועם חדד ודנה בן זקן, זוג שעומד להינשא. "חלילה, לא בגלל זה אנחנו מתחתנים, אבל זה שיקול גדול".

ומה מציעים באולמות אחרים? ירח דבש, טיסה בכדור פורח או חליפת חתן במתנה - וכל זה בשיא עונת החתונות. כ-75% מהחתונות מתקיימות ממש עכשיו, מיוני ועד ספטמבר, אך למרבה ההפתעה יש עוד מקומות פנויים אם החלטתם להתחתן כבר עכשיו.

נראה כי גם באירוע של פעם בחיים, בו הישראלים כמעט אף פעם לא חוסכים, התחלנו להוציא פחות כסף. "כמובן שהמצב בשק הישראלי לא פסח על בעלי האולמות וגני האירועים", הסביר איציק טייב, בעלי אולם "אחוזת טל". "אם פעם היו משקיעים באקסטרות או בזמרים - היום כבר לא חושבים על זה".

אחת הסיבות היא ריבוי אולמות האירועים והתחרות הגדולה. לפי נתוני "דן אנד ברדסטריט" יש בישראל כ-700 אולמות אירועים, בין 10% ל-15% מהם נסגרים בכל שנה.

גם בחתונות, מי שמחליט בדקה ה-90 יכול להרוויח - כשניסינו לבדוק האם יש עדיין תאריכים פנויים באולמות האירועים, מצאנו שיש לא מעט, למרות שזו העונה העמוסה. אלא שמי שחוסך עלול למצוא עצמו גם מפסיד. "כשהאולם מוכר חתונה במחיר של כמעט הפסד, אז הסטייק והפרגית כבר לא באותו עובי", סיפר סוכן מכירות מתחום החתונות.

אם חיפשתם את הטרנד הבא בתחום החתונות, כנראה שגם הוא מגיע מענף הנדל"ן. "קבוצת רכישה לחתונות זה הדבר הבא", סיפר מאור נחליאלי, בעל חברה לארגון אירועים.