מחכים לאייפון 6? הסמארטפונים מהמזרח זולים בהרבה

זה יקרה ככל הנראה בספטמבר: האייפון 6 ייצא לחנויות ושוב נראה תורים של אנשים שיהיו מוכנים לשלם אלפי שקלים בשביל הדגם החדש. אבל למי שמוכן, כבר עכשיו שוטף את ישראל גל של סמארטפונים של חברות פחות מוכרות - בעיקר מהמזרח - במחירים זולים בהרבה. המפרט שלהם אמנם פחות עשיר - אבל היבואנים בטוחים שיש להם שוק

כשמדובר בסמראטפון אנחנו תמיד רוצים את המהיר ביותר, החזק ביותר, עם המלצה הכי טובה ואם אפשר אז גם סוללה שתחזיק מעמד כמה שיותר. עד לא מזמן התענוג הזה עלה לנו יותר מ-3,000 שקלים. אולם כיום, ניתן למצוא גם בארץ טלפון חכם גם בפחות מאלף שקלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"כפי שהצרכן הישראלי הבין שהוא לא צריך לשלם מאות שקלים על חשבון הטלפון שלו", אומר חיים בוקאי, היבואן של Amoi. "הוא צריך להבין שיש אלטרנטיביות זולות יותר ברכישת סמארטפון מתקדם".

את הורדת המחירים של המכשירים בעולם מובילים הסינים וה- Amoi N828 הוא הדוגמה האחרונה שנחתה אצלינו בארץ. הטלפון החכם הזה מגיע עם צג בגודל של 4.5 אינץ' הוא בעל מראה פשוט יחסית, אך הביצועים לא פחותים מאלו של היצרנים הגדולים. מערכת ההפעלה שלו היא אנדרואיד ויש לו מעבד חזק של 4 ליבות, מצלמה אחורית של 8 מגה פיקסל, קדמית של 2 מגה והוא גם מאפשר צילום בהפרדה גבוהה. המחיר למרבה ההפתעה הינו 990 שקלים בלבד.

גם ליצרנית הווא-ווי הסינית יש מה להציע בתחום. המכשיר שלה אמנם כבד יותר מהאחרים אולם בפועל המפרט הטכני שלו לא נופל בהרבה. לצד מפרט טוב, גם תג המחיר הוא מהנמוכים בשוק והוא עומד על 899 שקלים בלבד.

הסינים לא לבד במהפכת המחירים, לאחרונה הודיעה החברה ההודית "מיקרו-מאקס" על כניסתה לשוק הישראלי. גם חברה זו מתכוונת להציע סמארטפונים במחירים של כאלף שקלים.

"אנחנו נראה במשך הזמן שהחברות הקטנות לוקחות נתח שוק מהחברות הגדולות", טוען כתב הטכנולוגיה של גלובס צחי הופמן. "מכיוון שקודם כל יהיו פה יותר מותגים שאנחנו כבר רואים, ימכרו יותר והם ישקיעו בפרסום ושיווק. כשאנשים יחשפו יותר למוצרים האלה, יהיה קהל שירצה לשלם פחות".

גם החברות הגדולות נכנסו לשוק

כשהתחרות קשה גם המותגים הגדולים עושים התאמות. כך למשל סמסונג מציעה את הגלאקסי טרנד פלוס ו-אל. ג'י מציעה את ה-L-72. מדובר בדגמים קטנים יותר מה שעשוי להקל עם מי שמעוניין במכשירים שנכנסים בקלות לכיס. ולגבי המחירים של שני המכשירים הללו, גם הם נעים סביב אלף שקלים.

אז אם אתם לא חייבים את האייפון החדש ביותר ורק רוצים טלפון חכם שכן יאפשר לכם לעשות את כל השימושים שהמכשירים הפופלוארים יאפשרו, ישנם לא מעט תחליפים בשוק שיאפשרו לכם לעשות את כל הדברים תמורת מחיר שאינו עולה על שלוש ספרות.