לא מרוצים? אתם יכולים להחזיר את המוצר שקניתם ברשת

מה קורה כשאתם רוכשים מוצר דרך האינטרנט והוא מגיע עם שליח הביתה - אבל אתם לא מרוצים? בישראל קיים חוק מיוחד שמתייחס לרכישות ברשת שמאפשר לקונים להחזיר את המוצר גם אחרי שכבר נפתח. אלא שרוב החברות הישראליות לא מקיימות אותו ומאשימות דווקא את הקונים

לעתים קורה שקונים מוצר באינטרנט שמגיע עד הבית, אך כאשר פותחים את החבילה אנחנו לא מרוצים. לא רבים יודעים זאת, אך בישראל קיים חוק מיוחד שמתייחס לרכישות ברשת שמאפשר לקונים להחזיר את המוצר גם אחרי שכבר נפתח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"החלטתי שאני רוצה לקנות מחשב נייד דרך האינטרנט", סיפר יותם. "הכי פשוט. מצאתי חברה שמוכרת מחשבים ניידים, בחרתי את המחשב והזמנתי אותו. המחשב הגיע, הדלקתי והפעלתי ובעצם גילית שזה לא המחשב שהתכוונתי לקנות והבנתי שאני רוצה להחליף אותו".

יותם ביקש להחזיר את המחשב בתמורה לדמי ביטול. אך באתר "סידי סופט" שבו קנה, סירבו לבטל את העסקה. "הם אמרו שאי אפשר להחזיר אותו ושפשוט כל מה שנשאר זה להיות עם המוצר. אין פה שיח. השלב הבא היה להגיש תלונה בבית משפט לתביעות קטנות".

לא כולם יודעים, אך הבקשה של יותם מעוגנת בחוק להגנת הצרכן. לפי החוק ניתן להחזיר מוצר שנקנה באינטרנט בתוך שבועיים מיום הקנייה, גם אם נפתח ונעשה בו שימוש.

"כשאתה קונה באינטרנט, אתה למעשה קונה חתול בשק", אומרת עו"ד עופרה לוי. "אתה לא יודע איך המוצר נראה, אתה לא מרגיש אותו. בגלל זה המחוקק הרחיב את זכות הביטול למוצרים שרוכשים דרך האינטרנט. מותר לפתוח מוצר שנקנה באינטרנט בבית, מותר אפילו לחבר לחשמל ועדיין העסק יהיה חייב לאפשר ביטול".

לא כל המוצרים נכללים בחוק

עם זאת ראוי לציין כי ישנם מוצרים שאינם נכללים בהסדר זכות הביטול. למשל, ביטול של נופש או הופעה פחות משבעה ימים לפני תאריך מימושם, מוצרים שנקנו במיוחד בעקבות העסקה, מוצרים הקשורים ברכישת ידע ומוצרים הניתנים להעתקה או שכפול כמו דיסק או ספר.

מתחילת שנת 2014 התקבלו במועצה הישראלית לצרכנות 243 תלונות על בעלי עסק שסירבו לבטל עסקאות באינטרנט. מנגד ישנם ישראלים שלא מתאפקים המנצלים את החוק שאמור להגן על הצרכן, כדי להחזיר מוצרים לאחר שסיימו להשתמש בהם או שכבר הספיקו להרוס אותם.

"לעתים מוחזרים מוצרים לאחר שנעשה בהם שימוש - מוצרים שבורים או פגומים", אמרה עדי ג'רג'י, מנהלת מערך השירות והמכירה באתר "וואלה שופס". "למשל לקוח רכש מכונת גילוח, עשה בה שימוש והחזיר לאחר 14 ימים - הוא החזיר מוצר משומש לחלוטין. אנחנו מקבלים טלוויזיות שבורות, טאבלטים שבורים, טלפונים שבורים ועוד".

לכן רגע לפני שמקליקים חשוב להקדיש דקה כדי לבחור באתר שמומלץ על ידי גולשים ואולי אפילו להרים טלפון לחברה המוכרת ולוודא שהיא פועלת לפי החוק.

מחברת "סידי סופט" נמסר בתגובה כי "הלקוח בחר את המוצר ואישר טלפונית את המפרט שנרכש. לאחר הרכישה פתח את המוצר והשתמש בו. לפי החוק, לא ניתן להחזיר מוצר פגום".