שבועות בלי גבינות? עובדי תנובה פתחו בעיצומים

הסכסוך בין ועד העובדים להנהלת תנובה על רקע מכירת החברה לתאגיד סיני מחריף: אחרי ההכרזה על סכסוך העבודה, פתח הוועד בעיצומים במסגרתם לא משווקים גבינות לבנות וקצב העבודה הואט. יו"ר הוועד: "תוך כמה ימים ייווצר במרכולים מחסור במוצרים שלנו"

ועד העובדים בתנובה הכריז על סכסוך עבודה ופתח היום (ג') בעיצומים על רקע מחלוקת על גובה התגמול שתעניק תנובה לעובדים כתוצאה ממכירת החברה לתאגיד הסיני ברייטפוד. במסגרת העיצומים הופסקה החל מהבוקר הוצאתן של גבינות לבנות ממחסני החברה ומואטת הפצת המוצרים האחרים לרשתות השיווק ויתר נקודות המכירה. עובדי החברה מזהירים ממחסור בגבינה לבנה בחג השבועות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"נשבש קצת את מהלך העבודה - ההעמסות למשאיות יהיו בהתאם, ולא נעבוד כפי שאנחנו רגילים", אמר יו"ר ועד העובדים אחיאב שמחי. "במרכולים יש בינתיים מספקים גבינות לבנות, אבל אני מניח שתוך יום-יומיים ייווצר מחסור. מדובר בגבינות הלבנות בכל הגדלים וכל הסוגים שיוצאים לחג השבועות".

ההחלטה על העיצומים התקבלה לאחר שהמשא ומתן שהתקיים בין הוועד להנהלה עלה על שרטון. העובדים דורשים שהתגמול שיקבלו על המכירה לא יפחת מהתגמול שניתן להם בעסקת מכירת השליטה בתנובה לאייפקס. שמחי אומר כי אייפקס פתחה את המו"מ עם הצעה לתגמול בגובה שתי משכורות בלבד, בעלות של כ-30 מיליון שקל, ומאז לא חלה כל התקדמות במשא ומתן בין הצדדים.

"אייפקס נשארו עם ההצעה המצחיקה והמעליבה שלהם, ואנחנו נשארנו בשלנו", אמר שמחי. "הפערים עדיין גדולים מאוד. אני לא יודע איך להגדיר את תאוות הבצע. הם לא רוצים לשתף ברווחים אף אחד: לא לשלם מסים ולא לשלם לעובדים. היחידים שמשלמים מס זה העובדים שלנו. חשבנו שתבוא חברה שתשקיע ותפתח את תנובה, אבל בסך הכול הם באו לרוקן אותנו ולצאת החוצה בלי לשלם מס".