הרשות להגבלים עסקיים פשטה על מגה ושופרסל

כחלק מהחקירה להפרת "צו ספקים" של תנובה, הגיעו חוקרי הרשות להגבלים עסקיים להנהלות מגה ושופרסל ולקחו מסמכים. "אנו ממשיכים לבדוק את היחסים בין רשתות השיווק לספקים", אמור ברשות להגבלים עסקיים. ברשתות לא חוששים

פשטו על הרשתות. אילוסטרציה (חדשות 2)

חוקרי הרשות להגבלים עסקיים פשטו היום (ד') על הנהלת רשתות השיווק מגה ושופרסל, רשתות השיווק הגדולות בארץ. מדובר בהמשך חקירה נגד חברת תנובה בחשד להפרת "צו הספקים" על ידי תנובה.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גורמים במגה סיפרו כי משעות הבוקר הגיעו למשרדי החברה חוקרים של הרשות, לא נחקרו עובדים אבל נלקחו מסמכים, החל מ-2010, בעיקר שקשורים לחברת תנובה. 

מהרשות להגבלים עסקיים נמסר כי "כחלק מהחקירה שנפתחה בעניין חשד להפרת 'צו הספקים' על ידי תנובה, ממשיכה הרשות לבדוק את היחסים בין רשתות השיווק לספקים".

ב-2011 פתחה הרשות בחקירה סמויה נגד תנובה, בחשד להפרת "צו הספקים", עליו חתומים עשרת הספקים הגדולים במשק, ואוסר על פגיעה לא תחרותית במתחרים. ביולי 2012 החקירה הפכה לגלויה כשחוקרי הרשות פשטו על משרדי תנובה.

מתנובה לא נמסרה תגובה. משופרסל נמסר כי "חוקרים הגיעו לשופרסל והחברה משתפת איתם פעולה באופן מלא". ממגה נמסר כי "מגה משתפת פעולה עם הרשות להגבלים עסקיים בכל דבר ועניין".