פרטנר תפצה לקוחות 012 מובייל ב-2.4 מיליון שקלים

לדברי משרד התקשורת, החברה גבתה תשלום שלא כדין ממנויי החברה שבחרו לעבור לתכנית תעריפים של 012 מובייל - מותג שבבעלותה, והשתמשה במונחים כגון "ניוד", "התנתקות" ו-"חשבון סופי". כתוצאה מכך יכלו מנוייה לחשוב שעברו לחברה אחרת, כשבפועל נשארו מנויים בפרטנר

אילוסטרציה (רויטרס)

שר התקשורת גלעד ארדן הורה לחברת פרטנר לפצות כ-60 אלף מנויים בסך 2.4 מיליון שקלים, זאת כיוון שגבתה תשלום שלא כדין ממנויי החברה שבחרו לעבור לתכנית תעריפים של 012 מובייל - מותג שבבעלותה. יחד עם זאת, הוטל על פרטנר עיצום כספי בסכום של 359,140 שקלים בגין התשלום שגבתה שלא כדין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הודעת משרד התקשורת, השתמשה חברת פרטנר במונחים כגון "ניוד", "התנתקות" ו-"חשבון סופי". כתוצאה מכך יכלו מנוייה לחשוב שעברו לחברה אחרת, כשבפועל נשארו מנויים בפרטנר. יחד עם זאת, במסגרת המעבר, חויבו המנויים ב"דמי חיבור" - תשלום שמותר לגבות ממנוי פעם אחת בלבד, בעת ההתחברות הראשונה לרשת של החברה. 

אתמול (א') הורה השר ארדן לקנוס את פרטנר בסכום של 642,670 שקלים בשל פרשת איקיוטק, שבמסגרתה צרכו אלפי ישראלים תוכן מתחדש ללא ידיעתם ונדרשו לשלם על כך. יחד עמה נקנסו גם סלקום, פלאפון והוט מובייל. לדברי משרד התקשורת, החברות לא הודיעו למנוי באמצעות מסרון בזמן הרישום לשירותי תוכן, אודות פרטי השירות: מהו מהות השירות, מהם תעריפי השירות, ומהן דרכי הפנייה לחברה במקרה שבו מעוניינים להתנתק מהשירות.