היום: עיצומים בחברת "קווים" - הנוסעים לא ישלמו

סכסוך העבודה בחברת "קווים" יגיע היום לשיאו כאשר 1,600 נהגי האוטובוסים לא יגבו תשלום מהנוסעים. העובדים מוחים על שכרם ותנאי עבודתם וטוענים כי מדובר במחאה מידתית, אך בהנהלת החברה אומרים כי העיצומים הם "פעולה חריגה ובלתי אחראית" וכי השכר המשולם לנהגים הוא מהגבוהים בתחבורה הציבורית בישראל

שביתה ב"קווים", הנוסעים לא ישלמו (חברת קווים)

בשורה לנוסעים: נהגי חברת "קווים" יפתחו היום(ב') בבוקר בעיצומים בעקבות סכסוך עבודה עם הנהלת החברה. במסגרת העיצומים לא ייגבה תשלום מהנוסעים באוטובוסים של החברה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הנהגים יפעלו מחר כרגיל אבל לא יפעילו את מכונות הכרטוס", נמסר מארגון "כוח לעובדים" המייצג את ועד עובדי החברה. העובדים בחברה מוחים על שכרם, שלטענתם הוא השכר השעתי הנמוך ביותר הנהוג בתחבורה הציבורית בישראל, על התנאים לעובדים וכן על פיטוריהם של ארבעה עובדים שפעלו להקמת הוועד.

"הנהגים מפעילים צעד מידתי מאוד", נמסר מ"כוח לעובדים". "הצעד נבחר דווקא בגלל המידתיות שלו. השבתת הנסיעות כולה הייתה גורמת נזק רב יותר הן לציבור והן לחברה". בארגון טוענים עוד כי בימים האחרונים מנסים גורמים בהנהלת החברה להפחיד את הנהגים בטענה כי הצעד אינו חוקי.

חברת קווים מפעילה כ-1,100 אוטובוסים ברחבי הארץ ומעסיקה כ-1,650 נהגים. החברה מסיעה מדי יום כרבע מיליון נוסעים בעפולה, נתניה, חדרה, מודיעין, רמלה, לוד, פתח תקווה ועוד.

"פעולה חריגה ובלתי אחראית"

"קווים מצרה על כך שלמרות פגישה שנערכה היום כחלק מהמו"מ בין הצדדים, בוחר ועד עובדי החברה לנקוט בפעולה חריגה ביותר ובלתי אחראית", נמסר מהחברה. "קווים משלמת שכר שהוא בין הגבוהים בתחבורה הציבורית בישראל, שכר הגבוה מהממוצע במשק, בונוס שנתי, נופש שנתי ונסיעות ללא תשלום לעובדי החברה ומשפחותיהם".

מהחברה נמסר עוד כי הנהגים דורשים שכר הכפול מהממוצע במשק וכי מדובר בדרישה "מופרזת ולא אחראית שתחייב את העלאת תעריפי הנסיעה בתחבורה הציבורית בישראל".

תחילה החליט ועד העובדים להכריז על עיצומים ללא הגבלת זמן, אך לאור פגישת המו"מ האחרונה עם ההנהלה הוחלט להגביל בשלב זה את העיצומים ליום אחד. בוועד מאיימים לבחון את המשך העיצומים בשבוע הבא אם לא תושג התקדמות במגעים בין הצדדים.