מה גרם לקריסת חלקי מרפסת ברחובות?

ליקויי בנייה חמורים בפרויקט ברחובות של חברת שיכון ובינוי: חלקים ממרפסת קרסו ורק בנס דיירי הבית לא היו במקום. הם טוענים שהתריעו על התקלה אבל אף אחד לא התייחס. השכנים מספרים על תקלות וליקויים נוספים בבניין

אחרי פרשת המרפסות של גינדי שקרסו בחדרה, זה קורה שוב: חלקים מתקרת מרפסת בבניין ברחובות קרסו. רק שהפעם, בשונה מהבניין הכמעט ריק בחדרה, בבניין זה כבר גרות משפחות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"לצערי הרב המרפסת קרסה, כל התקרה קרסה", מספר ג' שתקרת המרפסת שבדירתו קרסה. "יש פה שניים וחצי על שלושה מטרים בעובי של בין שישה לעשרה מטרים של בטון שיכלו לקבור מספר לא קטן של ילדים".

חברת שיכון ובינוי הקימה את הפרויקט בשכונת רחובות המדע, שהיא אחת משכונות הדגל החדשות של רחובות. המשפחות בבניין קיבלו את הדירות לפני כשנה ורובן כבר גרות שם, אך הליקויים בבנייה התגלו רק אחרי המעבר.

עלות התיקונים: יותר מ-200 אלף שקלים

"ביולי 2013 נכנסו לדירה ומאז התרעתי מספר פעמים שהתקרה עקומה ונראה כאילו היא עומדת לקרוס", מוסיף ג'. "תיקנו את זה עם טיח מספר פעמים וזו התמונה האחרונה". גם דיירים אחרים התלוננו על ליקויי בנייה במפרסות וליקויים כמו נזילות או תיקונים בטיח כבר הפכו לדבר שבשגרה.

בבדיקה של חברה חיצונית שהגיעה לידינו נמצאו עשרות ליקויים נוספים בבניין, בעלות תיקון של יותר מ-200 אלף שקלים. "נכון לעכשיו הילדים לא יוצאים החוצה ואנחנו חוששים לשבת במרפסת, וכנראה שזה ילווה אותנו", מעיד ג'.

אל השכונה הזו עוברות משפחות חדשות בכל יום, משפחות צעירות עם ילדים. ולכן ליקויים כאלו הם סכנה של ממש. על פי מחקרים ב-100% מהדירות החדשות בישראל יש ליקויי בנייה, ומקרה זה חושף בצורה מובהקת את איכות הבנייה הירודה בישראל. איכות בנייה שיכולה בקלות לגרום לאסון.