מבחן הסל: איפה עלו המחירים לאחר החג?

רשתות השיווק לא המתינו זמן רב לאחר החג על מנת להעלות את מחירי המוצרים הנמכרים לציבור. בדיקה מיוחדת עוקבת אחר המחירים והתנודות בהם בחודש האחרון

למצולמים אין קשר לכתוב (חדשות 2)

פסח הסתיים ואיתו גם המבצעים ברשתות השיווק, אך מי הן הרשתות שניסו לנצל יותר מכל את סיום החג כדי להעלות את המחירים בהשוואה לתקופה שקדמה לגל המבצעים?

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בדיקה מיוחדת של סיירת המועצה לצרכנות בדקה סל של 42 מוצרים ב-77 נקודות מכירה ברחבי הארץ שחושפת את התנהלות הרשתות המובילות בישראל.

מהבדיקה עולה שרשת "מגה בול" היא זו שהעלתה את המחירים בשיעור הגבוה ביותר: השבוע תשלמו על הסל שלכם שישה-עשר אחוזים יותר בהשוואה לאותו הסל לפני חודש.

פער המחירים בחודש האחרון (חדשות 2)


רמי לוי העלה ב-12% ורשת YOU מבית מגה ב-20%. יש לציין כי למרות ההתייקרות, שתי הרשתות עדיין ניצבות בראש דירוג הרשתות הזולות ביותר. בשופרסל דיל תשלמו בקופה 5% יותר ובאושר-עד המוצרים התייקרו ב-4% בלבד. אבל יש גם כאלה שכנראה ממשיכים עם המבצעים גם אחרי החג - ברשת יוחננוף הסל זול כעת ב-6%.

ואיפה הסניף המשתלם ביותר בארץ כעת? הסל הזול ביותר נמצא ב-YOU בבאר שבע, ובאשקלון. לראשונה מזה זמן רב סניף יוחננוף בחוצות המפרץ נכנס לשלישייה המובילה. מנגד הסל היקר ביותר היה בסניפי טיב-טעם בת"א וברחובות, וסניף קו-אופ בירושלים.

הפער בין הסל הזול ביותר ליקר ביותר מבין אלה שנבדקו עומד על 41% שהם כ-200 שקלים. נראה בירושלים ופתח תקווה הן הערים שבהם נמצאים הסניפים עם הפערים הגדולים ביותר - התניידות ובחירה נכונה ברשת זולה יותר יכולה לחסוך הרבה מאוד כסף לקונים.