היכן סל הקניות הזול ביותר לחג?

רגע לפני ליל הסדר, סיירת המועצה לצרכנות בדקה את מחיר המוצרים ב-74 נקודות מכירה שונות. אז מהו הסניף הזול ביותר בארץ ולאן לא מומלץ להגיע על מנת לערוך את הקניות לחג? וגם: אילו רשתות הכריזו על הוזלת מחירים לקראת הסקרים והספיקו מאז להעלות אותם שוב?

ליל הסדר כבר ממש מעבר לפינה ולרגל המאורע בדקנו בחדשות 2 איזו רשת באמת הוזילה מחירים לקראת החג, לעומת רשתות שהוזילו את המחירים בשביל הסקרים - ואז העלו אותם שוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הבדיקה השבועית, מרבית רשתות השיווק המשיכו בהוזלה גם לאחר פרסום המחירים, אבל דווקא רשת שופרסל ייקרה השבוע את המוצרים שלה: ברשת שופרסל דיל התייקרו המוצרים ב-6% וברשת שופרסל דיל אקסטרא ב-9%. גם ב"יש בשכונה" וב"אושר עד" נרשמו עליות קטנות במחירים.

מייקרים לקראת החג (חדשות 2)

לרשימת הסניפים המלאה

"שופרסל עשו בום גדול בשבוע שעבר והורידו מחירים כדי לזכות במקומות הכי זולים בסקרים", טען עו"ד אהוד פלג, מנכ"ל המועצה הישראלית לצרכנות. "אחרי שזכו בתהודה של שבוע שעבר, העלו מחירים, אולי מתוך הנחה שהציבור יסתמך על הפרסומים של שבוע שעבר בקניותיו השבוע".

מעמיקים מבצעים (חדשות 2)
מנגד, ישנן רשתות שדווקא העמיקו את המבצעים שלהן רגע לפני הקניות הגדולות לחג. אחרי שרשת Cost 365 התברגה במקום נמוך יחסית בדירוג הרשתות הזולות, היא החליטה להיכנס לתחרות ולהכריז על מבצע: קונים ב-500 שקלים, ומשלמים רק 400. גם "מחסני להב" הורידו את המחיר משמעותית לעומת השבוע שעבר, ב-11%.

"מבחינה צרכנית ראוי שהרשתות יתנו מחירים אחידים לאורך כל השנה, בשקיפות ובהגינות, ולא יזגזגו בצורה שכזו", הוסיף פלג, מנכ"ל המועצה הישראלית לצרכנות. "אמנם ניתן לטעון שהצרכן נהנה ממבצעי ההוזלה, אך הדבר דורש תשומת לב מרובה למתקפת האותיות הקטנות על כל מבצע ומבצע".

הפער בין הסל היקר לזול ביותר: 217 שקלים 

הסלים הזולים ביותר (חדשות 2)
אז מהו הסניף הזול ביותר בארץ השבוע? סיירת המועצה לצרכנות בדקה סל של 38 מוצרים ב-74 נקודות מכירה שונות. הסל הזול ביותר נמצא בסניף YOU בבאר שבע. למקומות השני והשלישי הגיעו סניפי YOU בבת ים ובראש העין בהתאמה. במקומות השלישי, הרביעי, החמישי והשישי הגיעו סניפי רמי לוי בנשר, מתחם איילון, ירושלים וראש העין בהתאמה.

לעומתם, הסל היקר ביותר נמצא בסניף טיב טעם בראשון לציון. במקום השני ברשימה השחורה נמצא סניף מגה בעיר באבן גבירול בת"א ואחריו הסניף בקריית מוצקין. במקום השלישי נמצא סניף שופרסל שלי, גם הוא ברחוב אבן גבירול בתל אביב.

הסלים היקרים ביותר (חדשות 2)

הפער בין הסל הזול ביותר לבין הסל היקר ביותר עמד על 61%, שהם 217 שקלים שנגבו בסניף אחד יותר מאשר בסניף אחר - על אותם המוצרים בדיוק.