חשש לתקלה במיליוני רכבי טויוטה ברחבי העולם

חברת טיוטה העולמית הודיעה כי מיליוני בעלי רכבים ברחבי הגלובוס צפויים להיקרא בקרוב למוסך בעקבות חשש מתקלה במערכת ההגאים. מטויוטה ישראל נמסר על כ-6,000 כלי רכב בהם קיים חשש להימצאות התקלה

חשש לתקלה במיליוני רכבי טויוטה (רויטרס)

חברת טויוטה העולמית מזמנת כ-6.5 מיליון כלי רכב לריקול - תיקון במוסכים בעקבות ליקויים במערכות ההיגוי והמושב. הדגמים שעליהם מדובר עם טויוטה יאריס, אורבן קרוזר, RAV4, והיילקס, שיוצרו בין השנים 2004 ל-2010, והם מרוכזים בעיקר באירופה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גם בישראל צפויים הנהגים לבלות במוסך בקרוב, לאחר שנציגי החברה בארץ מדווחים כי קיים חשש לתקלה בכ-3,500 כלי רכב מדגם היילקס וכ-2,200 כלי רכב מדגם יאריס שיוצרו בין השנים 2005-2009, הנמצאים על כבישי ישראל.

במסגרת קריאת התיקון לדגם היאריס, ייבדק החיבור של תושבת עמוד ההגה לקורת הרוחב אשר נמצאת מאחורי לוח המחוונים. בחברה הוסיפו כי בדגמי ההיילקס, ייבדק סליל כרית האוויר של גלגל ההגה, ובמידה ותימצא בו תקלה הוא יוחלף.

הודעות יישלחו ללקוחות שברכבם ישנו חשש להימצאות התקלה

נציגי החברה בישראל מדגישים כי בעולם לא דווח עד כה על אף תאונה המיוחסת לתקלות האחרונות, וכי "הקריאה למוסכים מבוצעת בהתאם למדיניות הבטחת האיכות והבטיחות של טויוטה".

הטיפול במסגרת קריאות אלו צפוי לארוך כשעה והוא יבוצע במרכזי השירות המורשים של החברה ברחבי הארץ ללא כל עלות ללקוח. הודעה ללקוחות שרכבם נכלל בקריאת התיקון תישלח בהתאם לנוהל משרד התחבורה.