כמה עולה לגור ב"בית האח הגדול"?

בשנים האחרונות אנו עדים למגמה לפיה בעלי בתים פרטיים מתקינים מצלמות אבטחה במעונם. אם בעבר היה נהוג לגדל כלב מאיים ולהתקין מערכות אזעקה מתקדמות, כיום אנשים מעדיפים תיעוד מלא של המתרחש בביתם. לדברי יניר מלך מנכ"ל חברת אביר שירותי ביטחון אזרחיים, ישראל ניצבת במקום גבוה בדירוג העולמי בפריסת מצלמות ביתיות

במקרה שקרה לא מכבר בגבעת שמואל, חדרו שודדים לבית פרטי, השתלטו על המטפלת ויוצאו עם אוסף תכשיטים. לרוע מזלם, הבית היה מצויד במצלמות והמעשה תועד. בתוך זמן קצר הם נתפסו והשיבו את השלל. במשך שנים אנשים דאגו לשמור ביתם באמצעות מערכות אזעקה שונות, או באמצעות כלבים. בשנים האחרונות, רבים בישראל לא מתפשרים על פחות מלראות בזמן אמת מה מתרחש אצלם בבית ומציידים אותו במצלמות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לדברי יניר מלך מנכ"ל חברת אביר שירותי ביטחון אזרחיים, ישראל ממוקמת היום במקום החמישי או השישי בעולם בפריסת מצלמות אבטחה. "אני יכול להגיד שאזורים שלמים בערים מכוסים במצלמות אבטחה, גם בבתים פרטיים וגם בבתים משותפים", מעיד מלך.

שוק מצלמות האבטחה השתכלל מאוד וכיום מציע מגוון מוצרים - ממצלמות דמה ועד מצלמות מתוחכמות ביותר. עבור המצלמות הזולות בשוק תאלצו להשקיע סכום של אלף שקלים, כולל התקנה ומערכת הקלטה. מצלמות הנחשבות סטנדרטיות יעלו לכם יותר. מצלמות אלו כוללות התקנה ומערכת אבטחה בסיסית. טווח המחירים נע בין 3000 ועד 5000 שקלים. בעבור המצלמות המתוחכמות ביותר, תצטרכו להשקיע סכום נכבד של 20 אלף שקלים.

מצלמת אבטחה - מרתיעה או מפענחת?

במשטרה מספרים גם על מצלמות דמה. אנשים שאין להם מצלמה בבית - אבל מעמידים חפץ שמזכיר מצלמה. גל תוכניות הריאליטי אולי הפך את החדירה לפרטיות לנחלת הכלל, אולם בחיים האמיתיים יותר ויותר אנשים רואים במצלמה אמצעי לשמירה על ביתם.