היכן תחסכו בקניות לקראת החג?

כמו בכל שנה לקראת חג הפסח, רשתות השיווק מורידות מחירים על מוצרים רבים. כדי לעשות סדר במבול המבצעים, נבדקו מתחמי קניות מובילים ברחבי הארץ כדי למצוא איפה נמצאים הסניפים הזולים ביותר. התוצאות - מפתיעות. צפו ברשימה המלאה

קשה שלא ללכת לאיבוד בין שלל מבצעי הפסח; הרשתות נלחמות על הכיס שלנו, וכבכל שנה התחרות הזו מביאה להורדת מחירים. אז בין המודעות והפרסומות, היכן באמת תמצאו את הסל המשתלם ביותר לחג?

 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפני חודש עמד מחירו הממוצע של סל קניות על כ-792 שקלים, מבצעי החג חתכו את המחיר הכולל בכ-30% לכ-532 שקלים - והצרכנים הם אלו שמרוויחים.

בבדיקה שנערכה בשיתוף אתר "פרייסל" נאספו אל עגלת הקניות בשלושה מתחמי קניות מרכזיים ברחבי הארץ 60 מוצרים פופולאריים לשולחן ליל הסדר. למרות הקרב הצפוף על לב הקונים, התוצאות מגלות פערים במחירים של המוצרים בין רשתות המזון.

המחירים הוזלו ב-10% בהשוואה לשנה שעברה

במתחם תלפיות בירושלים: רשת רמי לוי נמצאה הזולה ביותר - 501.5 שקלים. שופרסל דיל הייתה היקרה ביותר במתחם, בפער של 13% מרמי לוי.

לתושבי גוש דן הקנייה תהיה יותר יקרה. בצומת סגולה בפתח תקווה הקניות הסתכמו בכ-570 עד 580 שקלים, דומה לסל היקר ביותר בירושלים. הרשת הזולה ביותר הייתה במתחם הזה YOU מבית מגה. "אושר עד" נמצאה היקרה - כ-706 שקלים.

בחיפה נבדקו ארבע רשתות גדולות: היקרה ביותר הייתה רשת יוחננוף- סל הקניות בה עמד על 611 שקלים, והסל הזול ביותר היה אצל רמי לוי- 477 שקלים.

אם נשווה את המחירים של השנה למחירי ערב החג בשנה שעברה, נגלה כי המחירים ירדו. בשנה שעברה עמד הסל המדגמי על כ-414 שקלים, השנה לעומת זאת המחיר הסתכם בכ-359 שקלים - פער של יותר מ-10%.