מבחן הסל: היכן כדאי לקנות לפסח?

מבדיקה של המועצה הישראלית לצרכנות עולה כי ישנם פערי מחיר משמעותיים - לעתים של מאות אחוזים - לא רק בין רשתות מתחרות, אלא גם בתוך סניפים שונים של אותה רשת. כך, רשת מגה מובילה וגם סוגרת את רשימת הסניפים, כשסניף אחד שלה הוא הזול ביותר וסניף אחר היקר ביותר. היכן תמצאו את הסל המשתלם ביותר?

איזו רשת היא הזולה ביותר? ואיזו היקרה ביותר? התשובה המפתיעה - אותה רשת בדיוק. מבדיקה של מחירי מוצרים נפוצים לחג עולה כי יש פערים גדולים מאוד בין הרשתות השונות, ופערים גדולים עוד יותר בקרב מותגים שונים של אותה רשת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי בדיקת המועצה הישראלית לצרכנות, הרשת הזולה ביותר בממוצע היא YOU מבית מגה. במקום השני נמצאת רשת רמי לוי, בשלישי מגה בול, יינות ביתן במקום הרביעי, ויקטורי במקום החמישי. הרשת היקרה ביותר - טיב טעם, כך על פי הבדיקה.

הסניפים הזולים ביותר (חדשות 2)

סיירת המועצה לצרכנות בדקה סל קבוע של 40 מוצרים, ב-130 נקודות מכירה שונות ברחבי הארץ. הסל הזול ביותר שמצאו סיירי המועצה היה בסניף YOU בקריית חיים. הסניפים היקרים ביותר היו שייכים גם הם לרשת מגה, שהיקר ביותר הוא זה שבבית הכרם בירושלים. כך, גם הסניף היקר ביותר וגם הסניף הזול ביותר שייך לאותה רשת, מה שמראה את פערי המחירים הפנימיים שלה, ואת העובדה שכשהיא רוצה למכור בזול כדי לקדם תת רשת או סניף מסוים היא יכולה.

מתי כדאי לערוך את הקניות?

הפער בין הסל הזול ביותר ליקר ביותר היה כמעט 60%, השיא מאז תחילת מבחן הסל. למעשה אלו 264 שקלים שמגה גובה בסניף אחד שלה יותר מאשר בסניף אחר ברשת, על אותם המוצרים בדיוק. 275% הוא הפער שמצאנו בין רשת אחת לאחרת על קוקוס טחון למשל. כנראה שמגה בעיר בהרצליה עושים על המוצר הזה רווח לא רע. אומנם מדובר לפעמים בפער של שקלים בודדים למוצר, אבל בפסח הסל בדרך כלל גדול וככל שרוכשים יותר מוצרים ההפרש מסתכם בכסף רב.

הסניפים היקרים ביותר (חדשות 2)

מתי כדאי לעשות את הקניות לפסח כדי לחסוך בהוצאות? על פי ניסיון העבר - ממש עכשיו. הרשתות יוצאות במבצעי הוזלה גדולים ומשמעותיים כדי לצאת טוב בסקרים בתקשורת, אבל לאחר פרסום הסקרים, ממש לפני ערב החג, המחירים שוב עולים. כך לפחות קרה בשנים הקודמות.